Стельмах: Іноземні банки повинні працювати за українськими законами і не вимагати преференцій

Поділитися
Після зміни методики розрахунку валютної позиції в Україні деякі банки з іноземним капіталом зайняли в цьому питанні деструктивну позицію, вимагаючи для себе преференцій і особливого ставлення...

Після зміни методики розрахунку валютної позиції в Україні деякі банки з іноземним капіталом зайняли в цьому питанні деструктивну позицію, вимагаючи для себе преференцій і особливого ставлення. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявив голова Національного банку України Володимир Стельмах.

«Я такого підходу не сприймаю», — наголосив Володимир Стельмах.

«Усі суб’єкти мають бути рівними. І працювати за українськими законами. Ми готові йти на поступки за термінами або щось іще, але повністю відмовлятися від своїх намірів не збираємося», — заявив він.

Голова НБУ переконаний, що якщо іноземний капітал зважився на довгострокове входження в банківську систему України, то в його власних інтересах підтримувати стабільність не тільки цієї системи, але й всієї української економіки, оскільки від її стійкого розвитку залежить кінцева ефективність відповідних іноземних інвестицій.

«Авуари в доларах, сформовані нашими комерційними банками на рахунках в іноземних банках, нині становлять близько 4 млрд. Якби нині банки продали 1,5—2 млрд. дол., питання курсу взагалі не стояло б. Для цього ми й змінили методику розрахунку валютної позиції», — пояснив він.

При цьому Стельмах підкреслив, що «винятковість» викликів, яким вимушена протистояти сьогодні банківська система, вимагає виняткових за своєю суттю рішень.

«Не дивно, що окремі з них (рішень, — ред.) разюче дисонують із звичними правилами. Однак доводиться нагадувати, що деякі з цих «звичних правил» в остаточному підсумку й призвели до тих потрясінь, що їх уже не один рік переживає світова економіка», — відзначив голова Нацбанку.

Докладніше читайте в інтерв’ю Юрія Сколотяного і Олександра Дубинського з Володимиром Стельмахом у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі