Ставки за ОВДП відчутно вище ставок за депозитами

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Середньозважена дохідність за ОВДП у гривні становить 16,9%, у доларі - 5,4, а середньозважена прибутковість депозитів у гривні - близько 13,7, а у валюті - взагалі в районі 3%.

Ставки за ОВДП відчутно вище ставок по депозитах. Зараз середньозважена дохідність за ОВДП у гривні становить 16,9%, у доларі - 5,4, а середньозважена прибутковість депозитів у гривні - близько 13,7, а у валюті - взагалі в районі 3%. А головний плюс - облігації можна продати в будь-який момент, а от депозитний договір розірвати без втрат раніше терміну не вийде.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, не дивно, що попит фізосіб на облігації почав стрімко рости, вже в минулому році вкладення "фізиків" в ОВДП збільшилися в рази - зі 100 млн грн до 1,4 млрд, а за дев'ять місяців цього року - до 4,6 млрд грн.

"Не відстають і нерезиденти, у 2017-му у них на руках було ОВДП на 5,2 млрд грн, а в цьому - вже на 7,2 млрд. Ні, звичайно, якщо порівнювати ці цифри з обсягами ОВДП у банків або НБУ, вони здаються незначними, але динаміка однозначно позитивна, - зазначає оглядач. - І якщо нерезидентів в першу чергу цікавлять облігації, номіновані у гривні, які дозволяють їм заробити ще більше, скуповуючи папери в період девальвації і продаючи в той момент, коли гривня зміцнюється, то українці однозначно віддають перевагу валютним ОВДП".

Спрощення процедур, на думку автора, однозначно підвищить попит на облігації з боку фізосіб, їх зацікавленість підтверджується нинішньою динамікою попиту на держоблігації.

"Але продаж ОВДП - це дещо інший вид бізнесу, скажімо так, не зовсім банківський, - підкреслює Самаєва. - Звичайно, на посередництві можна непогано заробити, причому цей заробіток не залежить від того, чи запрацює на угоді сам клієнт, але активна робота з продажу ОВДП і залучення в цей сектор фізичних осіб, з одного боку, гарантовано буде знижувати кількість бажаючих покласти кошти на банківські депозити, а з іншого - остаточно зупинить банківське кредитування, дозволяючи банкам заробляти на продажу ОВДП, а не на кредитних відсотках".

Детальніше про попит фізосіб на облігації читайте в статті Юлії Самаєвої "Безцінний папір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі