Статистика

Поділитися
Будуємо більше, продаємо дорожче У будівельній галузі України кон’юнктура досить сприятлива: у січні—червні 2006 року виконано робіт на 15 млрд...

Будуємо більше, продаємо дорожче

У будівельній галузі України кон’юнктура досить сприятлива: у січні—червні 2006 року виконано робіт на 15 млрд. гривень, що на 7% більше, ніж за відповідний період попереднього року. Майже половина цього загальнодержавного обсягу — доробок підприємств чотирьох регіонів: м. Києва, Донецької, Харківської та Дніпропетровської областей.

Найактивніше забудовується Київ — тут виконано робіт на 4,1 млрд. гривень. Пасе задніх Севастополь, де цей показник сягнув лише 68 млн. гривень. Столицю спіткали проблеми дефіциту землі під житлове будівництво. Будівельна криза вже не за горами — забудовники відчують її років за п’ять. Питання можна вирішити розширюючи межі міста. Сьогодні столиця України не має визначених меж, які згідно із законодавством має затверджувати Верховна Рада. Востаннє це було зроблено в 1936 році.

Житло на первинному ринку в багатоквартирних будинках міст-супутників Києва в липні, порівняно з травнем цього року, подорожчало на 9,3%. Високі темпи зростання вартості житла в передмісті Києва є наслідком незадоволеного попиту на київське житло економ-класу і переорієнтації частини потенційних покупців на новобудови в містах-супутниках. Водночас вартість столичного житла економ-класу на первинному ринку з травня по липень збільшилася в середньому на 6%.

За останні три місяці київській владі так і не вдалося вирішити найважливіші питання, що стосуються створення по-справжньому прозорого ринку нерухомості. На сьогодні є невідпрацьованими фінансові механізми державного сприяння розвитку іпотечного кредитування, коли б передбачалося державне субсидування громадян, які отримують іпотечні кредити, що значно підвищило б купівельну спроможність українців.

З іншого боку, відсутній механізм податкових пільг як для тих, хто отримує іпотечні кредити, так і для тих, хто їх видає. Дуже повільно розвивається приватний орендний фонд (житловий фонд, що перебуває в приватній власності і надається за договором найму чи оренди). Не розроблені й механізми довгострокового іпотечного кредитування громадян, що в перспективі може серйозно обмежити міграційні процеси і розвиток ринку робочої сили.

Вирішення цих проблем дало б змогу поліпшити житлові умови і якість життя населення, запобігти надзвичайним ситуаціям, пов’язаним із функціонуванням систем життєзабезпечення, створити основи для стійкого розвитку житлово-комунального господарства та ефективного функціонування ринку житла.

Зв’язок: привілеї для мовчунів і говорунів

З червня місцевий телефонний зв’язок подорожчав у півтора разу. Проте рахунки абонентів істотно не змінилися. Зі збільшенням абонплати збільшилося й число безоплатних хвилин. Крім того, залишилися чинними всі пільги. Безоплатних хвилин тепер 200. Кожна наступна обходиться в 4,5 копійки.

Вигідно говорити багато. Бо після 14 годин розмов, рахунок зменшується на третину. Експерти визнають, що по соціально незахищеним громадянам зміни не вдарять, проте в перший місяць після підвищення слід чекати великих рахунків: люди за інерцією говоритимуть багато. В середньому, телефонний зв’язок обходитиметься на 10—15% дорожче, ніж досі. Проте масово переходити на мобілки абоненти не стануть: у більшості випадків телефонувати все одно дешевше зі стаціонарного.

Послугами мобільного зв’язку в Україні користується понад 37 млн. абонентів. Із них 17 млн. (на 1 серпня) є абонентами ЗАТ «Київстар GSM», що на 3,5%, або на 0,6 млн., перевищує аналогічний показник на 1 липня. Із зазначеної кількості 1,2 млн. становлять контрактнi та корпоративнi клiєнти, загальна кiлькiсть користувачiв передоплачених послуг (Ace&Base i Djuice) становить близько 16 млн. осiб.

Ще один великий вітчизняний оператор мобiльного зв’язку — ЗАТ «Український мобільний зв’язок» (UMC) — у липнi, порiвняно з червнем поточного року, збiльшив кiлькiсть абонентiв на 3%, або на 400 тисяч, i обслуговував станом на 31 липня 15,5 млн. абонентів. Із них «контрактників» — 1,4 млн. Мережа оператора охоплює понад 91% території України, на якій проживає 95% населення.

У оператора мобiльного зв’язку ТОВ «Астелiт» (ТМ Life:)) понад 4 млн. користувачiв. ТОВ «Астелiт» — мiжнародна компанiя, 54% акцiй якої опосередковано володiє провiдний GSM-оператор Туреччини Turkcell, а 46% належить українським акцiонерам.

З 1 червня підвищено тарифи також і на міжміський зв’язок. На телефонні розмови в межах області тарифи збільшено в середньому на 10%. Натомість істотно зменшено — від 20 до 70% (залежності від напрямку) — тарифи на послуги міжнародного телефонного зв’язку.

Тарифи на користування телеграфним зв’язком у межах України збільшено втричі. Вартість звичайної телеграми в напрямку країн СНД збільшено в 2,9 разу, термінової — у 2,67. Плата за міжнародні телеграми не змінилася.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі