Стартувала робота над лібералізацією автоперевезень між Україною та Угорщиною — Мінінфраструктури

Поділитися
Стартувала робота над лібералізацією автоперевезень між Україною та Угорщиною — Мінінфраструктури Цифровізація транспортних коридорів замінить паперові дозволи на перевезення © Прес-служба Кабміну України
Розвиток співробітництва між Україною та Угорщиною має позитивну динаміку.

Міністерство інфраструктури України розпочало роботу над лібералізацією автоперевезень між Україною та Угорщиною у найближчій перспективі. Про це повідомляє пресслужба відомства.

"Розвиток співробітництва між Україною та Угорщиною має позитивну динаміку. Українська сторона розробила проект протоколу про внесення змін до чинної двосторонньої угоди про міжнародне автомобільне сполучення, яким передбачається лібералізація двосторонніх і транзитних вантажних перевезень і нерегулярних пасажирських перевезень", - повідомив міністр інфраструктури Криклій в ході зустрічі з державним секретарем з питань транспорту Міністерства інновацій і технологій Угорщини Ласло Мошоці в Польщі.

Наголошується, що цифровізація транспортних коридорів замінить паперові дозволи на перевезення.

За словами Криклія, в даний час опрацьовується реалізація спільних проектів, спрямованих на поліпшення прикордонної транспортної інфраструктури, зокрема, будівництво об'їзної автомобільної дороги м. Берегово та села Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску "Лужники" і мостовий перехід у міжнародному автомобільному пункті пропуску "Захонь – Чоп".

"Україна і Угорщина є важливими учасниками "Ініціативи трьох морів". І розвиток транспортного сполучення між нашими країнами сприятиме реалізації транскордонних стратегічних проектів міжнародної логістики по осях Схід-Захід і Північ-Південь", - сказав міністр.

Крім того, польська сторона наголосила на динамічний розвиток співпраці між Угорщиною та Україною у сфері транспортної інфраструктури та важливість повідомлення транспортних коридорів обох країн.

Нагадаємо, з початку війни в Донбасі Угорщина виділила на підтримку України 225 млн євро.

Оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у своїй статті пише про те, що вже третій рік Київ намагається налагодити з Будапештом відносини, зіпсовані конфліктом, який розпочався через сьому статтю українського закону "Про освіту". До недавнього часу спроби виявлялися безуспішними. Уряд Віктора Орбана був непримиренним: Україна повинна переглянути "мовну статтю", чого українська влада робити не збиралися. А щоб Київ був поступливішим, Будапешт блокував проведення засідань комісії Україна-НАТО на високому рівні.

Проте ситуація незабаром може змінитися. Якщо судити за заявами глави МЗС Угорщини Петера Сіярто, зроблених ним під час візиту в українську столицю, Будапешт готовий пом'якшити позицію. Детальніше читайте в матеріалі ""Мова" до Києва довів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі