Старі «прокладки» більше не годяться - Економіка - dt.ua

Старі «прокладки» більше не годяться

28 жовтня, 2011, 13:35 Роздрукувати Випуск №39, 28 жовтня-4 листопада

Світом ходили різні варіанти нового єдиного податку, затвердженого Верховною Радою 20 жовтня в законі, який набирає чинності з 1 січня 2012 року.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Світом ходили різні варіанти нового єдиного податку, затвердженого Верховною Радою 20 жовтня в законі, який набирає чинності з 1 січня 2012 року: де максимальна кількість найманців у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності (фізСПД) на єдиному податку (ЄП), як і було раніше, 10, а де — цілих 20, якщо такі фізСПД платять ЄП у відсотках, а не фіксований.

Виявляється, поки на сайті ВР продовжував висіти колишній варіант проекту, депутати з голосу вирішили, що раз податок у відсотках, то можна і найняти вдвічі більше.

Однак не настільки важливо це, як те, що юрособи тепер ЄП сплачуватимуть повністю, а не в розмірі 43% від ставки, тобто на зміну 43% від 6% (з ПДВ) і 43% від 10% (без ПДВ) прийдуть відповідно 100% від 3% (якщо із ПДВ) і 100% від 5% (якщо без).

При цьому хитрість, що рятувала замовників-клієнтів від невизнання витрат за проплатами фізСПД, які перебувають на ЄП, — «прокладка» у вигляді єдиноподаткової юрособи — тепер, із 2012 року, втрачає сенс:

злощасний п/п. 139.1.12 Податкового кодексу України, який позбавляв права на такі витрати, скасовано,

а щоб домільйонного (за оборотом) фізСПД-послуговця на ЄП перевести при роботі із загальносистемним юрзамовником із відсоткових у фіксовані (щоб сплачувати не 3 або 5%, а близько 200 грн.), єдинщик-юрособа-«прокладка» не допоможе: ПриПЄПів-то він врятує, але заплатить ті ж відсотки сам (та ще й до ПФУ!)…

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво