Стабільність валютного курсу та зростання золотовалютних резервів України залежить від грошових переказів — експерт - Економіка - dt.ua

Стабільність валютного курсу та зростання золотовалютних резервів України залежить від грошових переказів — експерт

3 березня, 2019, 10:08 Роздрукувати

Саме завдяки отриманим грошовим переказам в Україні повністю погашається додатковий попит імпортерів на валюту, що зберігається в значній мірі стабільний валютний курс.

© Польське радіо

Аналіз даних НБУ про платіжний баланс України підтверджує, що завдяки грошовим переказам країні вдається зводити його з профіцитом уже чотири роки поспіль (див. рис. 1  на 6-й стор.). Причому завдяки зростанню обсягів переказів було збільшене й зведене сальдо платіжного балансу з 0,8 млрд дол. США у 2015 році до 2,9 млрд у 2018-му. На жаль, це не сталося завдяки експорту й, тим паче, завдяки припливу іноземних інвестицій або продажу боргових інструментів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук. За його словами, всі гучні шаблонні заяви про зростання експортної виручки та її вплив на зміцнення валютного курсу розбиваються об іще більше зростання імпорту в Україну. 2018-го експорт товарів і послуг збільшився на 9,5% (до 59,0 млрд дол.), а імпорт — на 12,8% (до 70,5 млрд). 

"Тобто вся експортна виручка, заведена в  країну, відразу ж викуповується імпортерами та відправляється з неї. При цьому валютної виручки від експортерів недостатньо для імпортерів. Тому саме завдяки отриманим грошовим переказам в Україні повністю погашається додатковий попит імпортерів на валюту, зберігається значною мірою стабільний валютний курс. Простіше кажучи, кожний долар чи євро, який ви купуєте в обмінному пункті, — це гроші, отримані Україною у формі грошових переказів, тому що всі долари та євро від експортерів уже давно зарезервовано або викуплено імпортерами", — зазначає експерт.

Таким чином, на думку автора, стає очевидним, що українські мігранти для української економіки є ще більшими героями, ніж для польської. Адже саме від їхніх грошових переказів на батьківщину залежать стабільність валютного курсу, зростання золотовалютних резервів, розвиток усіх секторів економіки, перш за все будівництва та роздрібної торгівлі.

Детальніше про залежність економіки від українських мігрантів читайте в статті Андрія Гайдуцького "Герої нашої економіки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >