США вважають, що ізраїльський газ допоможе Європі послабити свою енергозалежність від РФ

Поділитися
США вважають, що ізраїльський газ допоможе Європі послабити свою енергозалежність від РФ Запаси газу на ізраїльському шельфі оцінюються приблизно в 600 млрд кубометрів © pennenergy.com
Ізраїль може почати поставки газу в Європу через Єгипет і Туреччину.

Ізраїльський природний газ, великі запаси якого були виявлені у шельфових родовищах Середземного моря, може допомогти Європі послабити свою енергозалежність від Росії, повідомив в інтерв'ю Bloomberg міністр енергетики США Ернст Моніз.

Він зазначив, що ізраїльський газ також можна дешево експортувати в Єгипет і Йорданію. Відповідну угоду з Йорданією вже підписано, а переговори з Єгиптом ще не закінчені. Зокрема, на них обговорюється перспектива використання місцевих заводів для скраплення ізраїльського газу і його подальшої доставки в Європу.

Біля берегів Ізраїлю зосереджені, потенційно, найбільші поклади природного газу на середземноморському шельфі. Моніз сподівається, що Ізраїль незабаром усуне правові проблеми, які перешкоджають початку їхній розробки. Головна з них полягає в тому, що верховний суд країни визнав неправомірним пропозицію уряду зберігати регуляційної режим видобутку газу незмінним протягом десяти років. Провідним учасником проекту видобутку ізраїльського природного газу є американська компанія Noble Energy.

Першим пунктом транспортування ізраїльського газу стане, швидше за все, Туреччина, звідки він буде перекачуватися в розподільну мережу, яка зв'язує родовища на Каспії з Європою.

Запаси газу на ізраїльському шельфі оцінюються приблизно в 600 млрд кубометрів.

Раніше повідомлялося, що Норвегія має намір збільшити обсяг видобутку газу зі свого найбільшого родовища "Троль", щоб скласти конкуренцію Росії і США. Завдяки додатковим обсягам, Норвегія зможе помітно потіснити Росію на газовому ринку Європи. Обсяги видобутку газу на родовищі "Троль" будуть підвищені до 33 млрд кубометрів в рік, що рівносильно річної потреби країни в газі рівня Франції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі