США позбавили Туреччину торгових преференцій

Поділитися
США позбавили Туреччину торгових преференцій Трамп вирішив, що Туреччина більше не потребує пільг, оскільки її економіка зросла
Трамп вважає, що Туреччина більше не потребує пільг.

США припинили преференційний режим торгівлі з Туреччиною, вивівши її з програми, яка дозволяє країнам, що розвиваються, експортувати тисячі товарів в США без сплати мита. В той же час Вашингтон знизив мита на імпорт турецької сталі наполовину - до 25%, повідомляє агентство Reuters.

Президент Дональд Трамп вирішив, що Туреччина більше не потребує пільг, оскільки її економіка зросла.

"Я вирішив, що доцільно з 17 травня 2019 року позбавити Туреччину статусу країни, що розвивається, з урахуванням рівня її економічного розвитку", - підкреслив Трамп.

Анкара сподівалася, що Вашингтон не піде на цей крок, сказавши, що він суперечить досягненню мети в 75 мільярдів доларів взаємної торгівлі, заявленої президентом Дональдом Трампом і турецьким президентом Реджепом Ердоганом.

До цього Туреччина підпадала під дію Єдиної системи торгових преференцій, що передбачала зниження мит на низку товарів. Перегляд цієї політики розпочався ще в серпні 2018 року на тлі зростання напруженості у двосторонніх відносинах, зазначає агентство.

Конфлікт Туреччини з США посилився в травні 2019 року на тлі планованої Анкарою покупки російських зенітних комплексів С-400. Цей намір викликає жорстку протидію США, оскільки застосування С-400, з точки зору Вашингтона, несумісне з використовуваними в НАТО оборонними системами.

В 2018 році Туреччина ввела тарифи на постачання товарів із США, які торкнулися імпорту в обсязі 1,78 мільярда доларів. У відповідь торгове представництво США пригрозило позбавити Туреччину права на безмитне ввезення в США товарів на суму близько 1,66 мільярда доларів.

4 березня Трамп повідомив Конгрес США про намір позбавити Туреччину та Індію торговельних пільг. За його словами, за 45 років отримання пільг економіка Туреччини сильно зросла і диверсифікувалася, а Індія не змогла гарантувати США забезпечення рівного й прийнятного доступу до свого ринку, як це передбачено в рамках домовленостей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі