США можуть надати "Нафтогазу" гарантію для випуску єврооблігацій

Поділитися
США можуть надати "Нафтогазу" гарантію для випуску єврооблігацій НАК планує залучити кошти для купівлі газу за рахунок випуску євробондів
Україна може отримати під гарантії США $ 2 млрд для заповнення газом ПСГ.

Сполучені Штати можуть надати НАК "Нафтогаз України" гарантію для розміщення євробондів. Про це повідомив міністр енергетики Рік Перрі на прес-конференції в Києві сьогодні, 21 травня, пише LIGA.net.

За його словами, для проходження зими в цьому році, з урахуванням всіх можливих ризиків, "Нафтогазу" необхідно заповнити газом свої підземні сховища (ПСГ) на $ 2 млрд.

Гроші, як раніше говорив голова компанії Андрій Коболєв, "Нафтогаз" планує залучити за рахунок випуску євробондів. Таким чином, держкомпанія має намір створити запас газу в підземних сховищах обсягом 20 млрд кубів, а також погасити частину фінансової заборгованості і проінвестувати збільшення видобутку газу.

На запитання, чи можуть США надати гарантії "Нафтогазу" для випуску єврооблігацій, Перрі відповів: "Це одне з можливих рішень. Але можуть бути й інші фінансові джерела. Є різні способи фінансування покупки газу".

Нагадаємо, що раніше в "Нафтогазі" підтвердили рішення відкласти розміщення п'ятирічних євробондівчерез несприятливої ринкової кон'юнктури.

"Нафтогаз" з 5 листопада 2018 року проводив серію зустрічей з інвесторами в США і Лондоні в рамках підготовки угоди. За даними джерела в банківських колах орієнтир прибутковості 5-річних євробондів НАК "Нафтогаз України" в доларах знаходився на рівні 10,9% річних. Андрій Коболєв заявив, що ключовими факторами, що визначають обсяг і вартість зовнішніх інвестицій в Україну, є: наявність незалежних компетентних регуляторів і справедливої судової системи.

Кабмін на засіданні 24 жовтня 2018 року схвалив випуск НАКом 5-річних єврооблігацій. "Нафтогаз" планує направити кошти, зокрема, на погашення існуючої фінансової заборгованості, закупівлю газу для проходження опалювального сезону та фінансування заходів для збільшення внутрішнього видобутку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі