Спрощену систему оподаткування чіпати не будуть — експерт - Економіка - dt.ua

Спрощену систему оподаткування чіпати не будуть — експерт

25 червня, 13:02 Роздрукувати

ЄСВ планується надалі знижувати, аж до повного скасування.

Малому бізнесові боятися нічого: спрощену систему оподаткування не передбачається чіпати, хіба що — виключити з єдиного податку (крім 4 гр. — аграріїв) податок на землю та нерухомість як такий, що не потребує ведення обліку і проведення перевірок (нагадаємо: ССО не є податковою пільгою, а призначена саме для захисту найменшого бізнесу від корупційного тиску). Натомість передбачено впровадження, на додачу до чинних, ще більш спрощеного, патентного, режиму — для тимчасових і найдрібніших самозайнятих. Правда, одна з пропозицій, щодо яких тривають дискусії, — це підвищення ставки податку на 3 гр. ЄП на кілька відсоткових пунктів, із одночасною ліквідацією обов'язкової сплати ЄСВ для них.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Дубровський, старший економіст CASE Україна, член Несторівської групи. За його словами, ЄСВ планується надалі знижувати, аж до повного скасування, — з одночасною відмовою від солідарної пенсійної системи (але зі збереженням уже нарахованих пенсій та нарахувань на особистих пенсійних рахунках). 

"Тему пенсійної реформи висвітлено в інших матеріалах, натомість у Кодексі має бути прописано спосіб скорочення і, відповідно, прораховано втрати бюджету та компенсатори для них. На сьогодні основні пропозиції, які розглядаються, — це або поетапне зниження ставки ЄСВ із подальшим скасуванням, або поетапне скорочення бази нарахування шляхом зменшення верхнього порогу нарахування ЄСВ до 3—4 МЗП у перший рік, 2 МЗП — у другий, далі до 1 МЗП та повне скасування, — зазначає експерт. — Звісно, про якийсь "самостійний" державний пенсійний фонд не йтиметься, — він просто буде об'єднаний із бюджетом, отже краще контрольований, та й на адмініструванні вдасться заощадити. Зі зниженням обов'язкових платежів будуть зменшуватися й нарахування на індивідуальних рахунках (хіба що люди добровільно захочуть через них накопичувати на старість, — проте це економічно невиправдано), отже зменшуватимуться майбутні зобов'язання держави, проте збільшуватимуться ресурси для індивідуального накопичення. Частину ЄСВ, яка зараз спрямовується в державні фонди соціального страхування та страхування від безробіття, планується теж зараховувати до бюджету, натомість замінивши державні фонди обов'язковим страхуванням від нещасних випадків у приватних компаніях — з відповідними гарантіями та регуляціями".

Докладніше про необхідність коригування системи оподаткування читайте у статті Володимира Дубровського "Податки, що дозволять розвиватися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >