Справи з відмиванням грошей в Україні необхідно розслідувати більш активно – Рада Європи

Поділитися
Справи з відмиванням грошей в Україні необхідно розслідувати більш активно – Рада Європи
Відмивання грошей в Україні розглядається як злочин "другого рівня".

Комітет з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансування тероризму Ради Європи (MONEYVAL) в опублікованому сьогодні новому звіті про боротьбу з відмиванням грошей в Україні визнав, що в країною зроблені певні зусилля у напрямку боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (ML / FT). Однак, на думку експертів MONEYVAL, справи з відмиванням грошей необхідно розслідувати більш активно.

"Відмивання грошей як і раніше розглядається як злочин "другого рівня", додаток до основного. Всякий раз, коли виноситься вирок за відмивання грошей, він майже завжди м'якше, ніж для основного злочину. Санкції повинні бути більш стримуючими, підкреслюють експерти MONEYVAL. Вони рекомендують ввести положення в Кримінальний кодекс, в якому чітко вказується, що особа може бути засуджена за відмивання грошей, навіть у відсутність засудження за основним злочином", - йдеться в документі.

Експерти MONEYVAL також вважають, що потрібно збільшити кількість переслідувань і засуджень за порушення, пов'язані з корупцією. При цьому режим конфіскації повинен поширюватися на всі справи такого змісту.

"Потрібно збільшити кількість судових переслідувань і засуджень за діяння, пов'язані з корупцією на високому рівні, крадіжкою і розкраданням державних активів не тільки особами, пов'язаними з колишнім режимом, але і нинішніми державними посадовими особами та їхніми соратниками. Крім того, незважаючи на те, що влада нещодавно почала агресивно стримувати грошові кошти у справах про корупцію високого рівня з метою конфіскації, режим конфіскації, схоже, не застосовується послідовно у всіх розглянутих справах", - йдеться в документі.

Нагадаємо, що генсекретар Ради Європи вважає, що Росія та інші "проблемні" країни-члени РЄ повинні залишатися в складі організації, поки вони не порушують чотири статті Європейської конвенції з прав людини. Всі інші порушення принципів Ради Європи, за його словами, не мають такого впливу, в тому числі і анексія Криму Росією.

Комітет з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей та фінансуванню тероризму (MONEYVAL) є органом Ради Європи, який оцінює дотримання міжнародних та європейських стандартів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму і виносить рекомендації національним органам влади, 28 держав-членів Ради Європи в даний час піддаються процедурам оцінки MONEYVAL, а також Ізраїль, Святий Престол (включаючи Державу Ватикан), острів Мен і Джерсі, також Гібралтар.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі