Співвідношення зовнішнього боргу та експорту в Україні удвічі перевищує аналогічний показник для країн з низькими і середніми доходами - Економіка - dt.ua

Співвідношення зовнішнього боргу та експорту в Україні удвічі перевищує аналогічний показник для країн з низькими і середніми доходами

15 липня, 2018, 18:11 Роздрукувати

Всі індикатори зовнішньо-боргового навантаження України суттєво перевищують граничні значення.

За останніми даними Світового банку в 2016 р. співвідношення зовнішнього боргу та експорту в Україні (233,7%) більше ніж удвічі перевищувало аналогічний показник для країн з низькими і середніми доходами (106,7%). Тиск зовнішньоборгових виплат на валютні надходження від експорту в Україні також удвічі перевищував середній показник: 29,3% проти 14,2%. А українське співвідношення зовнішнього боргу та валового національного доходу (127,8%) перевищувало середній рівень у країнах з невисокими доходами майже в 5 разів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Богдан, доктор економічних наук, зав.відділом державних фінансів Експертно-аналітичного центру "Оптима". 

Експерт підкреслює, що всі з наведених індикаторів зовнішньо-боргового навантаження України суттєво перевищують граничні значення:
- зовнішній сукупний борг України станом на 31.03.2018 р. складав 210,2% експорту при гранично допустимому рівні 200%;
- зовнішній борг складав 100,3% ВВП при гранично допустимому рівні 60%;
- короткостроковий зовнішній борг України досяг рівня 259,7% міжнародних резервів при гранично допустимому рівні 100%.

Детальніше про примарну макрофінансову стабілізацію в Україні читайте в матеріалі Тетяни Богдан "Зовнішня фінансова вразливість як передвісник майбутніх криз" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >