Співробітництво «без цифр». Уряд України домовився з нафтотрейдерами про співробітництво - Економіка - dt.ua

Співробітництво «без цифр». Уряд України домовився з нафтотрейдерами про співробітництво

18 лютого, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №6, 18 лютого-25 лютого

Уряд України днями підписав меморандум про співробітництво з нафтопереробними компаніями і нафт...

Уряд України днями підписав меморандум про співробітництво з нафтопереробними компаніями і нафтотрейдерами, який відповідає нормам ринкового функціонування цього сектора економіки, повідомив міністр палива й енергетики Іван Плачков на прес-конференції в Києві 17 лютого.

Він зауважив, що в документі визначено принципи взаємодії держави з нафтовиками. «Цифр там немає», — сказав міністр.

За його словами, меморандум передбачає створення робочої групи з оцінки якості нафтопродуктів, поставлених кінцевому споживачеві, спільну роботу держави й нафтових компаній з розвитку в Україні мережі АЗС.

І.Плачков повідомив: планується також спільна робота з оптимізації оподаткування, збільшення переробки та транспортування нафти.

Міністр підкреслив, що підписання документа не супроводжувалося жодним тиском із боку влади на нафтовиків. За його словами, домовленість про поставки аграріям 600 тис. тонн дизельного палива за пільговою ціною 2400 грн./тонну оформлено окремою угодою між нафтовиками й асоціацією сільгоспвиробників. На думку І.Плачкова, підписання такого договору нафтотрейдерами є «прагматичним і мудрим кроком» із розрахунком на майбутні доходи після збирання врожаю.

«Перший досвід роботи з нафтотрейдерами показав цілком правильне розуміння ними ситуації й бажання прозоро, відкрито, нормально працювати. Коли ми розподіляли обсяг поставок дизпалива пропорційно до тих фондів і тих обсягів нафти, що заведено, ніяких суперечностей не було. Те, що цей документ ухвалено й підписано, засвідчує: за такого подальшого підходу в нас не буде жодних суперечностей», — підкреслив міністр.

Він також висловив думку, що за наявності шести компаній на ринку змова абсолютно виключена.

Попередній уряд України в укладеному в червні після силового тиску меморандумі з нафтотрейдерами зафіксував максимальну роздрібну ціну продажу бензину А-95 на рівні 2,90 грн. за тонну. У жовтні цю домовленість було поширено на всі марки палива, зокрема, прийнято рішення обмежити ціну бензину А-92 до 2,75 грн., А-76 — до 2,65 грн., дизпалива — до 2,50 грн. Дія меморандуму формально припинилася 1 листопада, проте уряд запропонував учасникам ринку зберегти ці ціни й у першому кварталі 2005 року.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво