Спекотно? Будуємо приватну водойму

Поділитися
Дедалі більше людей, які будують власний дім, вважають басейн необхідною складовою комфортного житла...

Дедалі більше людей, які будують власний дім, вважають басейн необхідною складовою комфортного житла. Тим більше що екологічна ситуація в країні рік у рік погіршується, а отже, стає менше чистих природних водойм. І власний басейн сьогодні перетворюється на той привабливий оазис, де можна проводити час безпечно і з задоволенням.

Попередні розрахунки

Помиляється той, хто вважає, що за наявності відповідних коштів мрію мати басейн можна реалізувати моментально. Від рішення збудувати басейн до можливості зануритися — досить велика дистанція, і важливо уникнути багатьох імовірних помилок на цьому шляху. Надійність і комфорт — ось, мабуть, головні характеристики приватної гідроспоруди. Вибираючи найбільш підходящу компанію серед тих, які пропонують послуги з будівництва басейнів, необхідно звертати увагу на її ринковий стаж, кваліфікацію персоналу, а також на якість пропонованих матеріалів та послуг. Ну і, звісно, величезне значення має індивідуальний підхід до кожного клієнта та можливість вирішення цілого комплексу «басейнових» проблем в одному місці.

Будь-яке співробітництво починається зі спеціального ескізного проекту, у якому визначаються фізичні розміри басейну, його декоративне оздоблення, наявність додаткових аксесуарів тощо. Після затвердження проекту готується відповідна комерційна пропозиція з розцінками на спорудження конструкції, монтаж устаткування і кількість матеріалів, які знадобляться.

Вибір місця для купання потребує окремої уваги. Басейн може міститися як усередині будинку, так і за його межами, створюючи повну ілюзію пляжного відпочинку. Але слід зауважити, що відкриті басейни більш витратні під час експлуатації і при їх спорудженні враховується більша кількість обставин. Так, наприклад, форма і розмір конструкції залежать від параметрів ділянки, а дизайнерське оздоблення — від архітектурного стилю будинку тощо. Але важливо не тільки візуально ефектно вписати басейн у заміський ландшафт, дуже багато що визначають географічні й гідрогеологічні чинники. Насамперед спеціалісти виясняють, де сходить і заходить сонце; розташування рози вітрів, рівень, склад і поведінку грунтових вод; запас води у джерелі; наявність місця для зливання «відходів» та ін. Тільки після такого скрупульозного обстеження території приймається рішення про те, які матеріали і технології використовуватимуться на будівництві басейну в даному конкретному випадку.

Типи конструкцій та їх особливості

Вид басейну, спосіб його встановлення та експлуатаційні характеристики залежать від різних умов. І передусім від того, як часто ви плануєте ним користуватися. Асортимент ринкових пропозицій сьогодні досить широкий, і кожен клієнт зможе знайти для себе оптимальне рішення. За конструктивно-технологічною ознакою басейни поділяються на надувні, складано-розкладні (або секційні) та стаціонарні.

Надувні басейни добре затребувані серед пересічних дачників і туристів, оскільки характеризуються мобільністю та легкістю. Однак обмежені розміри такого «дитячого» басейну (обсягом до 5 м3) усе-таки не дозволяють ставитися до нього серйозно.

Популярність розкладних конструкцій забезпечується більшою надійністю і довговічністю, порівняно з надувними басейнами. Ці вироби купуються у вигляді конструктора, який спеціалісти швидко монтують і підганяють на об’єкті під конкретні умови та вимоги. Їх можна навесні складати, а на зиму розкладати і зберігати у приміщенні.

Ті ж замовники, які зацікавлені не у вирішенні одномоментного питання, а розраховують на тривалу експлуатацію басейну, звісно, орієнтуються на довговічні й грунтовні стаціонарні конструкції з повнофункціональною залізобетонною чашею. Стаціонарний басейн потребує серйозних проектних розрахунків і досить багато часу на спорудження, однак служить він довше за інші і, на відміну від інших, може додатково обладнуватися різними аксесуарами: гідромасажними пристроями, трамплінами, гірками, машинами зустрічної течії, підсвічуванням тощо.

Для оздоблення стаціонарного бетонного басейну можна використовувати полівінілхлоридні плівкові покриття або мозаїчно-плиткові матеріали. Перша технологія приваблива меншими витратами — вона не тільки декорує чашу, а й повністю гідроізолює її зсередини, дозволяючи заощадити до 20—30% загальної вартості. ПВХ-плівка швидко монтується на підлозі та внутрішніх стінах чаші, створюючи гладкі й рівні поверхні. Єдине обмеження у застосуванні — небажаність гострих кутів. Басейн же, викладений керамічною плиткою чи скляною мозаїкою, може мати будь-яку, навіть найвибагливішу конструкцію. Крім того, широка гама кольорів, дизайнерських малюнків та розмірів плиткових матеріалів відкриває перед архітектором величезне поле для фантазії. Однак справедливості ради слід відзначити, що й таке оздоблення має свої мінуси — плитковий басейн потребує особливих робіт із гідроізоляції під час будівництва і більш ретельного догляду в період експлуатації (через наявність міжплиткових швів).

Обладнання і обслуговування

Жоден басейн не функціонуватиме ефективно, якщо вчасно не передбачити облаштування фільтрувальної установки. На ній лежить основна відповідальність за видалення з води різних органічних і механічних домішок. До неї входять фільтрувальна ємність із робочим завантаженням (найчастіше завантаженням служить кварцовий пісок) і насос, з’єднані між собою спеціальним клапаном, що задає режим роботи.

Вибирають тип фільтра і його параметри залежно від геометричних розмірів, місцезнаходження й інтенсивності використання басейну — високу якість води можна забезпечити при швидкості фільтрації не більше 15—20 м3/год.

Особливу увагу слід звернути на кількість скімерів, із допомогою яких вода виводиться з басейну, і форсунок, що контролюють подачу води. Так, наприклад, одного скімера цілком достатньо для басейну завдовжки не більше 8 м і завширшки не більше 4 м. В очисній системі з недостатньою кількістю цих складових вода швидко псується.

Оскільки басейн є, по суті, живим організмом, за його станом необхідно старанно й регулярно стежити — проводити біологічну обробку води (знезаражування, рH-контроль), запобігати утворенню водоростей і осадженню каламуті. Отож, наважившись на будівництво басейну, замовник має бути готовим не лише до одноразових витрат, а й до постійних витрат на обслуговування басейну. Інакше із джерела задоволення штучна водойма перетвориться на небезпечний розсадник хвороб. Господар може самостійно контролювати і підтримувати якість води в басейні або залучати на допомогу спеціаліста.

При щоденному обслуговуванні відкритого басейну достатньо проводити такі процедури: очищати «дзеркало води» від сміття і листя, проводити дво-триразове очищення води, стежити за безперебійністю роботи фільтрів тощо. Біологічну обробку води слід проводити щотижня. На необхідні упродовж сезону хімікати доведеться витратити 60—70 у.о. на 10 м3 обсягу чаші.

Нюанси ринкового сервісу

Крім основних торгових, виробничих і проектних послуг, кожна солідна компанія пропонує гарантійне та сервісне обслуговування. Недооцінювати останній пункт не слід, оскільки, як правило, гарантія не поширюється на випадки неправильної експлуатації та догляду. Краще зменшити ризик і доручити всі процеси обслуговування басейну фірмі-постачальнику. Професіонали готові на перший виклик виїхати на місце і не тільки кваліфіковано виконати дозовану подачу хімічних препаратів, а й протестувати працездатність усього технологічного обладнання.

На жаль, багато операторів українського «басейного» ринку нарікають, що на ньому досі працює чимало халтурних виконавців. Сьогодні послуги з будівництва басейнів намагаються надавати, зокрема, й люди, котрі не причетні до цієї сфери й не мають достатнього досвіду роботи. Вони ефективно вдаються до різноманітних хитрощів, аби ціна товару видавалася максимально привабливою, а насправді йдуть на відвертий обман замовника. Наприклад, на етапі проектування гідроспоруди лжемайстри не включають у кошторис дорогі деталі та вузли, а потім несподівано згадують про них, коли заморозити будівництво вже неможливо. Часто також у процесі монтажу змінюється комплектність обладнання, що, звісно ж, позначається на якості і терміні служби басейну. У зв’язку з цим треба бути обачним і у виборі достойних спеціалістів керуватися не ціновими характеристиками матеріалів та послуг, а авторитетом і досвідом роботи компанії в цій сфері.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі