СЛОВ’ЯНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ РИНКІВ - Економіка - dt.ua

СЛОВ’ЯНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ РИНКІВ

18 травня, 2001, 00:00 Роздрукувати Випуск №19, 18 травня-25 травня

В українському полку російських компаній — поповнення. На ринок нафтопродуктів України вийшла «Славнефть»...

В українському полку російських компаній — поповнення. На ринок нафтопродуктів України вийшла «Славнефть».

ВАТ «Нефтегазовая компания «Славнефть», яка відповідно до сумарного рейтингу російських нафтових компаній займає сьоме місце, вважає для себе пріоритетною роботу на ринках слов’янських держав, та й статус російсько-білоруської компанії до цього зобов’язує. «Основна логіка роботи на ринку диктуватиметься ціновою динамікою нафтопродуктів, причому ми орієнтуємося як на оптову реалізацію, так і на роботу в роздрібному сегменті», — пояснив першочергові цілі входження на український ринок президент компанії «Славнефть» Михайло Гуцерієв.

 

Під час церемонії пуску нових потужностей на Мозирському нафтопереробному заводі

Гуцерієв Михайло Сафарбекович. Народився 9 березня 1958 року в м.Цілинограді Казахської РСР. Закінчив Джамбульський технологічний інститут (за фахом інженер-хімік-технолог), потім Московську фінансову академію, Російський державний університет нафти й газу ім.Губкіна. Кандидат юридичних наук, доктор економічних наук. У 1992 році створив і очолив у Москві відому промислово-фінансову компанію «БИН». З 1995 року — у публічній політиці: двічі обирався депутатом Державної думи, із 1996 по 1999 роки — заступник голови Держдуми. 14 січня 2000 року на позачергових зборах акціонерів був обраний президентом компанії «Славнефть». Одружений, виховує двох синів і дочку.

 

Потенціал

 

Щоб уявити потенційні можливості компанії, досить сказати, що за два перших місяці 2001 року «Славнефтью» добуто 2,32 млн. тонн нафти — рівно стільки, скільки добувають усі українські нафтовидобувні підприємства протягом року. Щорічний видобуток нафти (основним видобувним підрозділом компанії є «Славнефть-Мегионнефтегаз») збільшується і на сьогодні становить уже близько 13 млн. тонн. Значна частина цього обсягу експортується.

Розвідка та дорозвідка нафтових родовищ ведеться силами ВАТ «Славнефть-Мегионнефтегазгеология» на площі близько 170 тис. квадратних кілометрів у Західному Сибіру. Середньорічна проходка глибокого розвідницького буріння перевищує 110 тис. метрів. Крупна програма освоєння родовищ реалізується на території Східного Сибіру. Крім того, нафтова компанія та її дочірні підприємства беруть участь у ряді зарубіжних проектів. Зокрема, «Славнефть» є координатором поставок нафти до Словаччини.

Крім руху на захід, компанія активно просуває як сам бренд на південь і схід, так і власні проекти. У березні нинішнього року президент «Славнефти» Михайло Гуцерієв парафував угоду з урядом Іраку про розробку родовища «Субба» із передбачуваними запасами нафти близько 1 млрд. барелей.

З нинішнього року компанія всерйоз і надовго має намір прописатися на українському ринку. Оператором програм «Славнефти» в Україні буде український резидент — компанія «Славянские нефтепродукты», яка розпочне формувати Торговий дім компанії «Славнефть» в Україні. Просування на український ринок готової нафтопродукції зумовлене тим, що компанія має потужні переробні заводи, один із яких — Мозирський НПЗ розташований практично на межі Білорусі з Україною.

 

Переробка

 

До складу компанії «Славнефть» входять два російських заводи — «Славнефть-Ярославнефтеоргсинтез» і «Славнефть-Ярославский НПЗ им. Д.И.Менделеева», а також білоруський «Мозирський НПЗ».

Під час церемонії пуску 
 нових потужностей на Мозирському нафтопереробному заводі

Найближчим до України є Мозирський НПЗ. Продукція саме цього заводу, недорога та якісна, складає конкуренцію на внутрішньому ринку України.

Завантаження виробничих потужностей Мозирського НПЗ дозволяє не лише повністю задовольнити попит білоруського ринку нафтопродуктів, а й активно експортувати продукцію до сусідніх держав, зокрема в Україну. Досить сказати, що лише за два тижні роботи в березні компанія поставила в Україну з Мозиря близько 10 тис. тонн світлих нафтопродуктів. Мозирський НПЗ на 42,5% належить «Славнефти» і ще на 42,7% — білоруському уряду. Інші акції розподілені серед різноманітних юридичних і фізичних осіб. Прихід на підприємство як акціонера «Славнефти» уже приніс позитивні результати: на заводі розпочалася реконструкція. Дизельне паливо виробляється з вмістом сірки не більш 0,05% і має європейський сертифікат якості, налагоджений випуск бензинів марки А-92 і АІ-95, є перспектива для початку виробництва 98-го бензину. Кінцевою метою інвестиційної програми є доведення глибини переробки нафтосировини до міжнародних стандартів — 84%.

Якість білоруського бензину вже встигли оцінити українські споживачі. Як зазначають самі автолюбителі, мозирський бензин А-92 не поступається за якістю українському А-95. Це, крім іншого, пов’язано з тим, що компанія напряму поставляє нафтопродукти в Україну, відсіваючи тих посередників, які займаються чи могли займатися фальсифікацією нафтопродуктів.

У Росії в компанії «Славнефть» сьогодні налічується майже 450 АЗС. Мережа їх постійно зростає, у тому числі й за рахунок розширення франчайзингової системи продажів. Залучення до роботи партнерів із числа власників автозаправочних станцій пов’язане з тим, що для реалізації світлих нафтопродуктів власного виробництва, за розрахунками фахівців компанії, необхідна мережа з 1500 АЗС.

 

Плани в Україні

 

Основна робота «Славнефти» в Україні спрямована на реалізацію білоруських нафтопродуктів як вроздріб, так і оптом. Придбання акцій українських НПЗ поки до планів компанії не входить, але все визначатиметься економічною доцільністю і побажаннями української влади по участі АТ «НГК «Славнефть» у приватизації українських заводів. В плани роботи компанії в Україні входить нарощування обсягів поставок світлих нафтопродуктів із Білорусі.

Серед основних вимог до АЗС, які включатимуться до програми розвитку франчайзингу, — робота виключно з мозирськими нафтопродуктами й надання послуг самою «Славнефтью». Первинний напрям роботи орієнтуватиметься на центральні й західні області України: Львівську, Рівненську, Волинську, Київську, Кіровоградську, Вінницьку та Житомирську. «Тобто на ті ринки, де в нас є своя ніша. Проте ми готові постачати нафтопродуктами всіх, кого влаштують наші ціни», — пояснює керівник представництва «Славнефти» в Україні Юрій Дикий.

Маючи термінал у Бородянці (Київська область), компанія гарантує високу якість нафтопродуктів. У «Славнефти» вважають, що зростання пропозиції стимулює поліпшення якості продукції та послуг. До літа в Україні буде до 20 автозаправочних станцій «Славнефти», а під кінець року їхню кількість планують подвоїти.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво