СКРОМНА ЧАРІВНІСТЬ РОСІЙСЬКОГО КАПІТАЛУ

Поділитися
Уже шостий рік поспіль американська консалтингова фірма AT Kearney проводить опитування 1000 керівників найбільших фірм усього світу про те, у які країни вони планують вкладати гроші...

Уже шостий рік поспіль американська консалтингова фірма AT Kearney проводить опитування 1000 керівників найбільших фірм усього світу про те, у які країни вони планують вкладати гроші. І нинішній випуск рейтингу можна в певному сенсі вважати «російським». РФ уперше ввійшла в десятку найпривабливіших для іноземних інвесторів країн, «перестрибнувши» з торішнього 17-го місця на 8-ме. Макроекономічна стабільність і податкова реформа — ось ті ключові чинники, які сприяли зростанню інвестиційної привабливості. І їх не можуть переважити ні скандал навколо «ЮКОСу», ні вперті чутки про можливу націоналізацію деяких російських бізнесів.

Торік європейські й американські інвестори купили цінних паперів російських компаній на 3,5 млрд. дол. — ушестеро більше, ніж 2001 року. До кінця 2003-го цей показник може сягнути 6 млрд. дол.

Не менш надихаюча картина складається й у сфері кредитування. Загальна сума всіх кредитів, наданих російським компаніям іноземними банками, досягла 31 млрд. дол. і має всі шанси дорости до кінця року до 34 млрд. При цьому активи всієї банківської системи Росії не перевищують 100 млрд. — сума, цілком порівнянна з балансом середнього європейського чи американського банку.

Зате особисті капітали найбільших багатіїв Росії цілком конкурентоспроможні на загальносвітовому тлі. Так, якщо 2000 року в списку журналу Forbes не було жодного росіянина, то вже нинішнього року їх налічується аж 17. Дванадцятеро з них мають «нафтове» походження, четверо займаються експортом металу, а один — Володимир Євтушенков — має непогані доходи з телекомунікаційного бізнесу. А ось «газові барони» — Віктор Черномирдін та Рем Вяхірєв — із передового загону російських мільярдерів вибули.

Нині за кількістю мільярдерів Росія поступається лише США, Німеччині та Японії. Зате за співвідношенням кількості мільярдерів до ВВП країни наша сусідка залишила далеко позаду не тільки розвинені країни, а й такі, що бурхливо розвиваються (приміром, Малайзію), і вибилася в абсолютні лідери.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі