Система електронного адміністрування реалізації палива дозволяє контролювати його рух та акцизний податок — експерт - Економіка - dt.ua

Система електронного адміністрування реалізації палива дозволяє контролювати його рух та акцизний податок — експерт

7 липня, 18:23 Роздрукувати

Паралельно вводиться контроль фізичного обороту та залишків палива на НПЗ, нафтобазах і АЗС.

Відновлення системи електронного адміністрування реалізації палива (СЕАРП) покликане встановити наскрізний контроль руху палива й акцизного податку від точки появи палива (прикордонперехід або заводські резервуари) до місця його кінцевого споживання. По суті, аналогічний прийом було використано раніше в Україні для наскрізного контролю ПДВ. Тепер кожне місце виробництва, зберігання й продажу палива, а також транспорт, що переміщає паливо, мають бути зареєстровані як акцизний склад, а весь ланцюжок руху палива — відображатися на серверах ДФС. 

Про це у своїй статті для DT.UA пише Артем Куюн, заступник директора ТОВ "Консалтингова група А-95". За його словами, під контроль підпадають у тому числі бензовози, які можна буде онлайн проконтролювати на предмет легітимності вантажу.

"Паралельно запроваджується контроль фізичного обороту й залишків палива на НПЗ, нафтобазах і АЗС. Для цього всі стаціонарні резервуари, у тому числі й на промпідприємствах, оснащуються рівнемірами й витратомірами. Дані з лічильників також надходять до фіскалів, яким буде просто виявити різницю між показниками з приходу й витрачання", — зазначає експерт.

Однак, за словами автора, затвердження порядку ведення реєстру ліцензіатів до останнього дня затягнув Кабмін, а тепер пробуксовка перемістилася на лінію Мін'юсту, — до потрібної дати відомство так і не зареєструвало низку необхідних для старту реформ наказів Мінфіну.

Детальніше про гальмування реформи читайте у статті Артема Куюна "Реформа паливного ринку: пробуксовка на старті" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >