СІЕТЛ ПЕРЕДАЄ ЕСТАФЕТУ ПРАЗІ? - Економіка - dt.ua

СІЕТЛ ПЕРЕДАЄ ЕСТАФЕТУ ПРАЗІ?

1 вересня, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №34, 1 вересня-8 вересня

Проведення щорічних осінніх зборів МВФ і Всесвітнього банку 2000 року в Празі було ініційовано чеською владою ще 1993-го...

Проведення щорічних осінніх зборів МВФ і Всесвітнього банку 2000 року в Празі було ініційовано чеською владою ще 1993-го. Тоді це сприймалося як символ тріумфального повернення Чехії в співтовариство процвітаючих капіталістичних країн. Проте відтоді ставлення світової громадськості до міжнародних фінансових інститутів істотно змінилося, і нині чеська столиця нагадує середньовічне місто, що готується до тривалої та безкомпромісної облоги.

Міністерство внутрішніх справ забезпечить патрулювання міста 11-тисячною армією полі- цейських, а в Інтернеті відкрито спеціальний сайт, на якому розміщені заклики не провокувати чеську поліцію, котра не відрізняється особливою толерантністю. Вклавши 60 мільйонів доларів у реконструкцію палацу культури в центрі Праги, де засідатимуть 18 тисяч делегатів, міська влада розпочала також спорудження спеціального наметового містечка на території старого стадіону. Там зможуть зупинитися прибулі протестанти, виклавши за «сервіс» по 37 доларів. Терміново впорядковується також і празький костьол, де, за задумом чеської влади, проводитимуться санкціоновані й безкровні «обміни думками» між прихильниками прийдешньої глобалізації та її противниками.

Відкриття форуму МВФ і Всесвітнього банку намічено на 19 вересня. Протягом усіх 10 днів його роботи будуть закриті школи й театри, а представництва транснаціональних компаній уже замовляють для своїх офісів запасне вітринне скло. За попередніми оцінками, до Праги з’їдуться від 20 до 50 тисяч протестантів. У Сіетлі під час конференції Всесвітньої торгової організації їх зібралося близько 40 тисяч, і життя міста було цілком паралізоване.

Євген СТАШЕВСЬКИЙ за матеріалами журналу «The Economist»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво