Швейцарія скасує податкові пільги для багатих іноземців - Економіка - dt.ua

Швейцарія скасує податкові пільги для багатих іноземців

10 травня, 2011, 11:47 Роздрукувати

Відразу шість швейцарських кантонів мають намір провести референдуми з приводу відмови від надання податкових послаблень заможним іноземцям.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Як повідомила британська The Daily Telegraph, відразу шість швейцарських кантонів мають намір провести референдуми з приводу відмови від надання податкових послаблень заможним іноземцям. В одному з них, Тургау, голосування може відбутися вже на цьому тижні.

З ініціативою скасування подібних податкових пільг по всій країні виступають ліве партійне об'єднання франкомовних кантонів Alliance de Gauche, лівоцентристська партія соціал-демократів, а також «зелені».

Зараз більше 4 тис. багатіїв-іноземців, які проживають у Швейцарії, платять податки паушально, тобто з певної обговореної суми, а не з усього доходу. Це право надається тим, хто вперше переїхав до країни. Як правило, вони платять приблизно п'ятикратну вартість оренди житла у Швейцарії.

Так, за словами одного з членів парламенту, автогонщик Міхаель Шумахер платить лише 10% від тієї суми податку, яку він мав би заплатити, якщо б таку пільгу було скасовано. В основному багатії обирають місцем проживання кантони Во, Женева, Вале, Тічіно і Граубюнден.

Особливе оподаткування, що існує в Швейцарії, виявилося вельми привабливим для фінансистів з Лондона і деяких інших європейських країн. Найбільше Швейцарія вабить лондонських банкірів і менеджерів хедж-фондів. Причиною є жорсткість регулювання у фінансовій галузі та введення 50-відсоткового податку на бонуси британських «товстих котів».

Свої головні офіси до альпійської країни перевели два найбільші лондонських хедж-фонди - Brevan Howard, в управлінні якого знаходиться більше 32 млрд дол, а також Bluecrest, що керує активами в обсязі 25 млрд дол.

Окрім мільйонерів із Сіті з задоволенням дихають гірським повітрям багатії з Італії, Франції, Росії, Німеччини та скандинавських країн.

Кілька кантонів, до речі, вже провели референдуми і скасували податкові пільги для багатіїв, які емігрували до країни. Так, один із фінансових центрів країни, Цюріх, відмовився від подібного оподатковування з 2010 року. У результаті майже половина заможних багатіїв-іноземців, які проживали там, залишили країну. Цілком імовірно, що скасування податкових послаблень для багатих людей і в інших кантонах змусить їх віддати перевагу країні з м'яким податковим режимом, наприклад Мальті.

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >