ШУКАЮ ПАРТНЕРА В УКРАЇНІ ПРЕДСТАВНИКИ БЛИЗЬКО 60 УГОРСЬКИХ ФІРМ ГОТУЮТЬСЯ ВІДВІДАТИ КИЇВ У РАМКАХ ДНІВ УГОРЩИНИ В КИЄВІ

Поділитися
Взагалі-то погляди угорців традиційно спрямовані на Захід, а основні плани пов’язані з 1 травня 2004 року, коли їхня країна стане повноправним членом Європейського Союзу...

Взагалі-то погляди угорців традиційно спрямовані на Захід, а основні плани пов’язані з 1 травня 2004 року, коли їхня країна стане повноправним членом Європейського Союзу. Ось нещодавно уряд схвалив і нову мету: 1 січня 2008 року Угорщина має намір залишити свій форинт у минулому і перейти на єдину європейську валюту. Дуже непогана, якщо не сказати — амбітна заявка з боку єесівського неофіта. Але навіть за найсерйознішими інтеграційними клопотами наш західний сусід не забуває й про Україну, потенціал її ринку, дешевизну нашої робочої сили, що традиційно приваблюють будь-якого серйозного інвестора.

«Пошук партнерів для кооперації», «пошук ексклюзивного торгового представника», «пошук партнерів для співробітництва з передачею франчайзингової технології», «просування продукції на українському ринку»… Такі або схожі цілі заявили шість десятків фірм, які планують представити свою продукцію в рамках угорської виставки високоякісних товарів та послуг у Києві наприкінці вересня. Експонуватиметься дуже широкий спектр виробів — від упаковки і ювелірних прикрас до кардіологічного та діагностичного обладнання і парових турбін. Чотири рази у кожен із днів роботи виставки відбудеться показ угорської моди.

Як розповіли журналістам співробітники Посольства Угорщини в Україні, понад 60% майбутніх експонентів — це абсолютно нові для нашої країни імена й торгові марки, багато з них представляють той-таки малий і середній бізнес, який надав нової якості угорській економіці, але й тепер одержує всебічну державну підтримку. Поруч із такими загальновизнаними пріоритетами угорської економічної політики, як залучення інвестицій, розвиток транспорту та сучасної інфраструктури...

На словах ми, звісно, теж обома руками за такі пріоритети. Насправді виходить далеко не найкращим чином. Зокрема й у роботі з потенційними інвесторами. Судячи зі слів керівника комерційного відділу Посольства Угорщини в Україні пана Іштвана Палашті, щороку близько двох тисяч угорських підприємств укладають контракти з українськими. Але левова частка товарообігу припадає приблизно на 250 угорських фірм. З чого логічно випливає, що «відсів» із різних об’єктивно-суб’єктивних причин усе ще значний.

Можливо, і не завжди з вини українців. Недарма угорська сторона в ході прес-конференції не раз і не двічі наголошувала, що успіх буде на боці тих підприємств і підприємців, які націлені не на продаж продукції, а прийдуть в Україну і створять тут нові робочі місця. Адже такі приклади є. У Закарпатті, де діє близько половини всіх українсько-угорських спільних підприємств, угорський капітал уже створив близько 10 тис. добре оснащених робочих місць.

Замало? — подумали наші читачі. І правильно подумали. Однак дозволю собі лише одне порівняння. За перше півріччя ц.р. взаємний товарообіг між Україною й Угорщиною становив 527 млн. дол. Але ж приблизно таким був показник за весь 2001 рік. За підсумками 2003-го підприємці, чиновники, дипломати двох країн — усі чекають виходу на мільярдний рубіж. І дуже сподіваються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі