Шматко: Перемовини щодо «Третього енергопакету» зайшли в глухий кут

Поділитися
Перемовини Російської Федерації з Єврокомісією щодо «Третього енергопакету» зайшли в глухий кут. Про це сьогодні повідомив міністр енергетики РФ Сергій Шматко у Москві.

«Наші перемовини з Єврокомісією щодо того, як в рамках «Третього енергопакету» могли бути враховані інтереси Росії як важливого постачальника енергоресурсів, зайшли у глухий кут. Наші пропозиції, які ми висували останні два роки, відкинуті Єврокомісією», - сказав С.Шматко.

Він зазначив, що ця ситуація жодним чином не вплине на виконання РФ взятих на себе раніше зобов'язань за контрактами на постачання енергоресурсів.

У той же час російський міністр повідомив, що Росія буде прагнути диверсифікувати ринки збуту енергоносіїв.

«Ми прийняли рішення прагнути диверсифікації нашої роботи. Найближчим часом ми маємо намір точно сформулювати плани щодо східного вектора російської енергополітики», - сказав він.

За його словами, мова йде про пошук нових партнерів на Сході, розвиток транспортної інфраструктури, реалізацію нових проектів, таких як будівництво потужностей з виробництва ЗПГ (зрідженого природного газу).

Окрім цього, С.Шматко повідомив, що Міненерго РФ має намір обговорити з Єврокомісією ситуацію, що склалася у зв'язку з проведенням обшуків. Він підкреслив, що з цього питання має бути забезпечена правова експертиза і всі питання повинні вирішуватися в рамках юридичних процедур.

Як повідомлялося раніше 17 жовтня прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що ЄС з допомогою «Третього енергетичного пакету» хоче отримати зниження ціни газу і зміну ціноутворення.

21 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що РФ розраховує, що «Третій енергопакет» не буде застосовуватися по відношенню до російських проектів в ЄС.

«Третій енергетичний пакет», запропонований Єврокомісією ще у 2007 році, описує нові правила гри на європейському газовому ринку. Документ, зокрема, передбачає, що компанії - продавці газу і електрики не повинні володіти транспортними мережами, оскільки це призводить до штучного підвищення цін.
Окремо в документі прописано, що ці правила повинні застосовуватися не тільки до європейських компаній, але і до фірм з третіх країн, що працюють в ЄС.

У «Третьому енергетичному пакеті» також наголошується, що влада кожної європейської країни може відмовити компанії у праві входження на її внутрішній ринок у двох випадках: якщо компанія не відповідає вимогам розділення видобутку і транспорту або якщо її поява на ринку може загрожувати енергобезпеці членів ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі