Шимон Перес порівняв глобальну економіку з кораблем без капітана - Економіка - dt.ua

Шимон Перес порівняв глобальну економіку з кораблем без капітана

16 вересня, 2011, 10:31 Роздрукувати

У сучасному світі фактично вже не існує національних економік, є тільки глобальна економіка. Про це заявив в спеціальній промові на 8-му Ялтинському форумі YES президент Ізраїлю Шимон Перес, повідомляє прес-служба Фонду Пінчука.

Ш.Перес порівняв світ з кораблем, в якому 193 каюти за кількістю країн. «Кожна каюта впливає на життя всього корабля. Коли створюється нова держава - вона займає нову каюту. І те, що в цій каюті відбувається, тим чи іншим чином впливає на рух корабля. Але цей глобальний корабель не має капітана, і ми не знаємо, в якому напрямку ми пливемо. І ми не можемо на це вплинути, так само, як і США, які займають на кораблі таку ж каюту, як і ми», - впевнений президент Ізраїлю.

Глобалізованість економіки змушує переглянути усталені погляди на неї. Зокрема, на думку Ш.Переса, вплив психології людей на економічні процеси зріс багаторазово. «На ринки впливають люди, а ринки не сильно впливають на людей. Згадайте ту історію, коли збірна Іспанії стала чемпіоном світу, а наступного ранку в Іспанії різко зросло споживання товарів. Жоден учений не може передбачити, в якому настрої завтра прокинеться світ», - сказав він.

Таким же само чином в сучасному світі радикально змінилися критерії відбору товарів споживачами. Якщо раніше головну роль відігравало якість товарів, то сьогодні – відносини, які складаються у компанії-виробника з людьми. «Чи буде компанія сьогодні продавати більше – залежить не від того, наскільки хороша у неї продукція, а від того, наскільки хороші стосунки у цієї компанії зі споживачами і з усіма іншими», – зазначив він. Величезне значення сьогодні має репутація компанії, її соціальна відповідальність. «

І насамкінець, серйозних змін зазнає лідерство – як в приватному секторі, так і в державному. «Лідер сьогодні – це не та людина, котра стоїть на вершині. А та людина, яка йде вперед», – підкреслив Ш.Перес. На його думку, це правило поширюється як на бізнес, так і на політику: «Уряди сьогодні хочуть бути популярними. Але популісти не можуть нормально управляти. Вони роблять все, щоб сподобатись, і в результаті люди перестають їм довіряти».

Восьма Ялтинська щорічна зустріч «Україна і світ: спільні виклики, спільне майбутнє», організована «Ялтинською європейською стратегією» (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука, проходитиме з 15 по 18 вересня 2011 року в Лівадійському палаці Ялти.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >