Сферу торгівлі знову зобов'яжуть приймати безготівкові платежі

Поділитися
Сферу торгівлі знову зобов'яжуть приймати безготівкові платежі
Діючий графік переведення на безготівкові розрахунки втратив актуальність.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕТР) розробило проект постанови Кабінету міністрів з новим графіком переведення всіх підприємств сфери торгівлі товарами і послугами на прийом безготівкових платежів. Цього разу перехід на безготівкові платежі почнеться з липня 2019 року. Про це повідомляє FinClub.

Нова постанова стало актуальною, оскільки діючий графік переведення сфери торгівлі на POS-термінали втратив актуальність ще в 2011 році. В його основі лежав графік, який спирався на розмір населеного пункту (до 25 тис.; від 25 тис. до 100 тис., понад 100 тис. чоловік).

Зазначається, що 14 листопада МЕРТ опублікувало нову версію проекту.

Тепер у міністерстві пропонують встановити обов'язковий графік, починаючи з літа 2019 року, а етапи графіка прив'язати до виду діяльності підприємства сфери торгівлі товарами і послугами. Список способів безготівкової оплати розширюється.

"Суб'єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), включаючи товари (послуги), що продаються дистанційно, зобов'язані забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів за допомогою платіжних пристроїв або електронних платіжних сервісів", - йдеться в проекті рішення.

"Електронні платіжні сервіси", згідно з листопадовим проекту рішення, це "платіжні сервіси онлайн, мобільні додатки, системи інтернет-банкінгу і переведення на розрахунковий рахунок суб'єкта господарювання, які забезпечують переказ грошей цілодобово".

До 1 липня 2019 року безготівкові платежі зобов'язані почати приймати компанії, які продають техніку, що підлягає гарантійному ремонту, підакцизні товари, ювелірні вироби, лікарські препарати, що надають житлово-комунальні послуги, медичні та стоматологічні, туристичні агентства, ресторани, готелі.

До 1 січня 2020 року безготівкові платежі зайдуть в сегменти продажу автомобілів, мотоциклів і запчастин до них, їх ремонту, оренди транспортних засобів, поштової та кур'єрської діяльності, всіх видів пасажирських і вантажних перевезень, фітнес-центрів, сфери культури, охорони здоров'я, страхування, перестрахування і приватного пенсійного забезпечення.

До 1 липня 2020 року безготівкові платежі зобов'язані приймати всі, хто продає товари і послуги вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн).

Виключно в безготівковій формі необхідно проводити всі платежі на суму понад 50 тис. грн. Ціна продажу товарів або послуги за готівку або безготівкові кошти не повинна буде відрізнятися. Бізнесмени зможуть орендувати один POS-термінал на кілька закладів, але тільки якщо кожен суб'єкт господарювання забезпечить окремий облік своїх операцій.

Повідомлялося, що частка безготівкових розрахунків у Україні за обсягом операцій в першому кварталі 2018 року зросла на 5,1 п. п. до 44,4%, їх обсяг склав 272,6 млрд. грн.

На думку експертів, розвиток безготівкових розрахунків в Україні нерозривно пов'язаний з оздоровленням банківського сектора.

Детальніше про розвиток безготівкових розрахунків в Україні читайте у статті Юлії Самаевой "Без купюр" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі