"Сбербанк": підсумки дня

Поділитися
"Сбербанк": підсумки дня Інвестори "Сбербанку" втрутилися в ситуацію
Інвестори банку хочуть "спокійного" продажу його російської частки.

Понеділок виявився складним днем для дочірнього підприємства "Сбербанку Росії". Хоча й багато обіцяє. Судячи з усього, в ситуацію втрутилися його акціонери. Причому не російські, а, за даними джерела DT.UA, американські. І життя у банку, швидше за все, "стала налагоджуватися".

Судіть самі, день почався з того, що активісти партії "Національний корпус", на виконання своїх обіцянок, які озвучували раніше, почали блокувати російські банки в Харкові. При цьому голосно заявляючи: "Ми не повинні давати агресору ні єдиного шансу заробляти на нашому горі". Дивно, але їх увага знову зосередилася на "Сбербанку". Навряд чи вони не знають, що на території країни працюють ще "Внешэкономбанк", "Промінвестбанк", "ВТБ Банк", "VS Банк", "БМ Банк", "Альфа-Груп" і т. д. За оцінками експертів, в Україні налічується 28 російських банків. Хоча переважна більшість з них не мають жодних активів в Україні.

Інтерес до "Сбербанку" можна пояснити лише одним – його "смачністю". Так, згідно з даними Нацбанку, "Сбербанк" входить у сімку найбільших банків, що працюють в Україні. Станом на початок 2017 року вартість активів банку перевищувала 48 млрд грн. Банк обслуговує понад 1 млн приватних клієнтів, 31 тисячу малих і середніх підприємств, понад 5 тисяч корпоративних клієнтів. Станом на 1 січня 2017 року на депозитних рахунках банку зберігалися майже 11,5 млрд грн. Мережа банку налічує 150 відділень.

Як би там не було, але сьогодні раптом влада нарешті втрутилися в ситуацію. По-перше, відділення "Сбербанку" в Києві почала охороняти поліція. По-друге, відділення "Сбербанку" в Харкові, заблоковане вранці, до кінця дня розблокували за підтримки знову-таки поліції. Причому, як розповіло джерело, "кордон" біля банку розбирали не працівники банку, а комунальники.

Треба сказати, що раніше на дзвінки від "Сбербанку" на гарячу лінію поліції правоохоронці не реагували. Ніхто не втручався, навіть не дивлячись на те, що транш МВФ був багато в чому відкладений із-за ситуації з цим банком. До речі, сьогодні на своїй прощальній прес-конференції глава Нацбанку Валерія Гонтарева зробила на цьому акцент. За її словами, МВФ переносив свої останні засідання не тільки для уточнення макроекономічних прогнозів, а й з-за дій під відділеннями російських банків.

Раніше повідомлялося, що покупці заплатять за ПАТ "Сбербанк" - українську дочірню структуру "Сбербанку Росії" - приблизно $ 130 млн.

16 березня, президент України Петро Порошенко затвердив санкції проти функціонуючих в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнуться ПАТ "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та ПАТ "БМ Банк".

19 березня заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова повідомила, що банки з російським капіталом ведуть переговори про продаж.

Детальніше про санкції проти банків з російським капіталом і їх можливі наслідки для української економіки читайте у матеріалі Юлії Самаевой "Замурували здоровий глузд" в тижневику "Дзеркало тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі