Саудівська Аравія має намір знизити залежність економіки від цін на нафту

Поділитися
Саудівська Аравія має намір знизити залежність економіки від цін на нафту Продаж нафти становить 90% від державних доходів Саудівської Аравії © OilNews
Економіка Саудівської Аравії значно погіршується на тлі падіння цін на нафту.

У середу, 23 грудня, король Саудівської Аравії Салман заявив, що він наказав провести економічні реформи для диверсифікації джерел доходів та знизити високу залежність від цін на нафту, передає агентство AFP.

Продаж нафти становить 90% від державних доходів Саудівської Аравії. Згідно з даними МВФ, в поточному році Саудівська Аравія має рекордний дефіцит бюджету в розмірі 130 млрд дол.

Ер-Ріяд видобуває близько 10,4 млн барелів нафти на день.

Читайте також: На муніципальних виборах в Саудівській Аравії депутатами обрано 20 жінок

Ціни на нафту почали стрімко падати з 4 грудня, коли ОПЕК відмовилась від обмеження видобутку. Надлишок на світовому ринку нафти збережеться принаймні до кінця 2016 року через уповільнення зростання споживання і високою видобутку ОПЕК, тому ціни залишаться низькими, йдеться в щомісячному звіті Міжнародного енергетичного агентства.

Аналітики Citigroup очікують, що в першому кварталі 2016 року нафта марки Brent буде коштувати в середньому 43 долара за барель, а до кінця року ціни піднімуться до 60 доларів за барель.

Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі