Санкції ЄС проти Росії допомагають Китаю наростити експорт – EUObserver

Поділитися
Санкції ЄС проти Росії допомагають Китаю наростити експорт – EUObserver Санкции ЕС против России нравятся Китаю. © Shutterstock
Експерти кажуть, що економічний тиск на Кремль повинен стати глобальним, щоб змусити російську сторону змінити свою поведінку.

Європейський експорт поступається Китаю своєю часткою на ринку Росії. І санкції, які були введені проти Москви через розв'язанні війни проти України, вірогідно, відіграють у цьому процесі важливу роль.

Про це сьогодні пише EUObserver з посиланням на висновки експерта Bruegel Institute в Брюсселі Аліцію Гарсія-Херреро, яка підкреслює, що торгівля між Китаєм і Росією почала пожвавлюватися, відколи європейсько-російські відносини зіпсувалися.

"Європа зайняла жорстку позицію щодо Росії. Китаю це, м'яко кажучи, подобається, і тренд посилюється. Китай і Росія стали головними торговельними партнерами. Європа ж для Росії найбільший торговельний партнер. Тож КНР головний конкурент для європейців у плані експорту", - каже Гарсія-Херреро.

В Bruegel Institute прогнозують, що за умови скорочення експортних тарифів між РФ і КНР, європейські експортери поступляться китайським 4% від частки на російському ринку. Експерти кажуть, що ще в 2000 році частка китайських товарів у Росії становила 5%. Сьогодні цей показник зріс до 20%. При цьому зростання китайсько-російської торгівлі відбувається швидше, ніж між Росією і Європою в минулому.

Вірогідно, цьому посприяли санкції, які ЄС запровадив проти російської сторони за військову агресію проти України. Однак, за словами Гарсії-Херреро, цьому немає прямих доказів. Вона також додала, що економічний тиск дійсно вплине на зовнішню політику Росії тоді, коли він стане глобальним.

Читайте також: Юнкер в Росії нагадав Кремлю, що Україна суверенна і може обирати своє майбутнє – EUObserver

Раніше видання Die Zeit писало, що Китай і Росія насправді конкуренти, а не союзники. Для Пекіна несподіване зближення з Москвою двояке. З одного боку, РФ тепер йде на поступки,укладаючи вигідніші для китайської сторони угоди на поставки газу і підтримуючи "Шовковий шлях", до якого раніше ставилася холодно. З іншого боку, КНР не зацікавлена у тісній дружбі з Росією, тому що європейський ринок для неї більш пріоритетний.

Раніше видання The American Interest писало, що Китай не рятує Росію і наживається на її слабкості. Пекін вичікує, коли Москва заглибиться в економічні проблеми до такої міри, щоб вигідно скупити її енергетичні активи.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі