S & P подтвердил рейтинги Украины B- / B - Економіка - dt.ua

S & P підтвердило рейтинги України "B- / B"

15 квітня, 2019, 12:30 Роздрукувати

Існує невизначеність щодо фінансування валютних зобов'язань країни.

© News Front

Міжнародне рейтингове агентство S & P Global Ratings підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і нацвалюті на рівні "B- / B" і рейтинг за національною шкалою "uaBBB" з прогнозом "стабільний".

"Не дивлячись на підвищення темпів економічного зростання і зниження інфляції, ми відзначаємо невизначеність прогнозу щодо фінансування валютних зобов'язань уряду з термінами погашення після 2019 року, коли Україна має досягти нової угоди з Міжнародним валютним фондом (МВФ)", - сказано в повідомленні.

S & P нагадало, що в 2019 році Україну чекають значні виплати за зовнішнім боргом, а також президентські і парламентські вибори.

Агентство вказує, що прогноз "стабільний" відображає його очікування того, що в цілому Україна буде виконувати умови угоди з МВФ в рамках програми stand by на $ 3,9 млрд, хоча можливі деякі затримки в їх виконанні.

Суверенні рейтинги можуть опинитися під тиском у разі виникнення проблем з пільговим фінансуванням або доступом до ринків капіталу в наступному році, що поставить під питання здатність українського уряду виконувати свої значні зовнішні зобов'язання до кінця 2019 року і в 2020 році.

"Ми вважаємо, що в разі винесення несприятливого для України рішення в рамках судового процесу між Україною і Росією щодо єврооблігацій, випущених урядом України в грудні 2013 року, ... це може негативно вплинути на Україну", - йдеться в огляді.

На думку експертів агентства, хоча судовий процес може розтягнутися на довгі роки, при розвитку найгіршого сценарію таке рішення може створити технічні обмеження щодо можливості України здійснювати виплати по комерційному боргу перед іншими кредиторами, що може чинити тиск на рейтинги.

"Позитивна рейтингова дія можлива, якщо Україна продемонструє більш значне, ніж очікується, економічне зростання на тлі поліпшення бюджетних і зовнішньоекономічних показників, а також, якщо ми прийдемо до висновку, що ситуація в непідконтрольних уряду регіоні - на сході країни - стабілізувалася і подальша ескалація напруженості малоймовірна ", - повідомляє S & P.

Читайте також: Fitch підтвердило рейтинг "Нафтогазу" "B-"

Повідомлялося, що Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України на рівні "B-" з прогнозом по рейтингу "стабільний".

У жовтні минулого року Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Global Ratings підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті на рівні "В- / В" і охарактеризувало його як "стабільний".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >