Рубль припинив падати, але багаті росіяни досі нервують – Forbes

Поділитися
Рубль припинив падати, але багаті росіяни досі нервують – Forbes Зупинка падіння рубля не переконала російських бізнесменів вкладати гроші в Росії. Ілюстрація © Андрій Товстиженко, DT.UA
Оглядач пише, що російські мільйонери не поспішають укладати угоди вдома, тому що не бачать кінця фінансової кризи.

Російський рубль перестав бути найгіршою валютою ринків, які розвиваються. Однак, багаті росіяни віддають перевагу капіталовкладенню за кордоном, а не рідній країні. Про це на сторінках Forbes пише оглядач Кеннет Рапоза.

"Всі багатії в Росії нервують, тому що не бачать, яким чином країна може вийти з фінансової кризи, і не знають, що уряд буде робити задля цього", - пояснив нью-йоркський адвокат Марлен Кружков.

Автор пише, що уряду Росії вдалося стабілізувати курс національної валюти на рівні 55,48 рублів за долар. Але все одно, російський рубль лишається дуже слабким, якщо пригадати його нормальний обмінний курс на рівні 35 рублів за долар США.

Разом з тим, на думку автора, зупинка обвалу рубля і зменшення цін на російську нерухомість дають надію для Москви, оскільки довгострокові інвестори можуть почати скуповувати дешеву нерухомість і активи. Однак, бізнесмени поки поводяться стримано і обережно.

За словами адвоката Кружкова, зараз в Росії існує три типи бізнесменів: перші з них досі притримуються жорсткої економії, інші – дотримуються консервативного підходу до фінансів і теж поводяться обережно. Дуже рідко трапляться треті – ті, хто намагається отримати вигоду від кризи.

"Мільярдер Михайло Фрідман намагається отримати вигоду. В неділю Financial Times повідомило, що він створює фонд для інвестицій в технологічні і телекомунікаційні компанії в ЄС і США, які опинилися на межі банкрутства", - йдеться в статті.

Оглядач пише, що нестабільна політична обстановка навчила крупних бізнесменів в Росії виводити капітал за межі країни і вкладати гроші закордоном. А американські і європейські бізнесмени дивляться на відтік капіталу з Росії і приймають рішення, наскільки ризиковано для них купувати російські цінні папери.

Видання Los Angeles Times писало, що середній клас Росії на очах втрачає відносне благополуччя. В Москві фінансові труднощі відчуваються менше, оскільки тут живуть більшість багатіїв, чиновників і голів великого бізнесу. В цей же час, Кремлю бракує грошей, щоб підтримувати провінцію, оскільки влада розраховувала, що нафта буде коштувати 70 доларів за барель в 2015 році, але ціна впала нижче.

Також Нещодавно стало відомо, що заборгованість по зарплатах в Росії зросла до 460 млн доларів. Державна агенція статистики РФ повідомляє, що зарплати росіян скоротилися в середньому до 32 доларів на місяць. А 97% заборгованостей щодо зарплат пов'язані з "нестачею у компаній грошей".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі