Рубіжанський картонно-тарний комбінат: 15 років безперервного розвитку - Економіка - dt.ua

Рубіжанський картонно-тарний комбінат: 15 років безперервного розвитку

15 вересня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №35, 15 вересня-22 вересня

Пуск підприємства збігся із проголошенням Україною незалежності. Разом із країною комбінат пройшов непростий шлях свого становлення та розвитку...

Пуск підприємства збігся із проголошенням Україною незалежності. Разом із країною комбінат пройшов непростий шлях свого становлення та розвитку. Сьогодні компанія-лідер у виробництві транспортної тари з гофрованого картону стабільно перебуває у списку ТОП-100 найкращих підприємств країни. Експортує продукцію в держави близького і далекого зарубіжжя.

За 15 років досягнуто значних успіхів, але так було не завжди...

З довгобуду...

Будівництво комбінату в м.Рубіжному (Луганська обл.) велося на підставі постанови Радміну СРСР від 12 травня 1981 р. «Про заходи для створення у 1981—1986 роках у системі Держпостачу СРСР потужностей з виробництва тарного картону і паперу на базі використання макулатури». Будівельно-монтажні роботи було розпочато у грудні 1982 року і планувалося закінчити 1986-го. Проте будівництво перетворилося на довгобуд.

Невідомо, яка доля спіткала б недобудоване підприємство, якби міністерство не призначило директором комбінату Мініна Геннадія Михайловича, який мав за плечима багаторічний досвід роботи в целюлозно-паперовій промисловості. Прихід нового керівника на комбінат виявився великою удачею — 1991 року підприємство пустило картоноробну машину і налагодило роботу гофровиробництва. Це й стало точкою відліку всього шляху безперервного розвитку комбінату.

Вже 1992 року було вироблено 34,6 тис. тонн картону і паперу, до 1999 року їх випуск зріс до 66,4 тис. тонн, а 2005-го — до 162,1 тис. Якщо в 1992 році виробництво гофротари становило 46 млн. м2, то в 1999-му — 63 млн. м2, а в 2005 році — 196 млн.

— Досягнення комбінату — це результат напруженої і згуртованої праці всього півторатисячного колективу, кожен працівник якого робить свій внесок у загальні успіхи та досягнення, — вважає генеральний директор Геннадій Мінін. — Я озираюся на минулі 15 років роботи в компанії з відчуттям задоволення. За ці роки ми багато досягли як команда, і мені дуже хочеться, щоб компанія і надалі залишалася найкращою з найкращих.

Стати першим високотехнологічним підприємством целюлозно-паперової промисловості України і завоювати авторитет провідного виробника упаковки було нелегко. Але зберегти позиції лідера, міцно утримувати їх протягом багатьох років — ще важче. Адже потрібно бути завжди першими, на голову вищими і йти на крок попереду своїх конкурентів.

Першими в галузі тут освоїли численні новації не лише на ділянці виробництва упаковки, а й в організації управління системою якості. Першим у СНД серед аналогічних підприємств комбінат отримав сертифікат відповідності системи якості міжнародним вимогам стандарту ISO-9001. На всіх ланках діяльності — від проведення маркетингових досліджень до виготовлення й доставки продукції споживачу — проводиться жорсткий контроль відповідності високим західним вимогам. Система управління якістю є інструментом безперервної підтримки стійкої конкурентоспроможності і прибутковості підприємства.

За ці роки комбінат жодного разу не зупинявся, жодного разу не затримав виплату зарплати своїм працівникам, рівень якої був і залишається найвищим у регіоні. Протягом останніх семи років ВАТ «Рубіжанський картонно-тарний комбінат» входить до числа найкращих платників податків країни. Тільки 2005 року було перераховано в бюджет понад 30 млн. грн. податків.

…в експортери

Тоді як великі підприємства, котрі колись міцно стояли на ногах, одне по одному припиняли своє існування, комбінат упевнено розвивався і зростав. Хоча господарська діяльність РКТК формувалася в несприятливих умовах, характерних для економіки України 90-х років: галопуюча інфляція, криза неплатежів, загальний спад економіки. Найважчим в економічному сенсі для комбінату виявився 1994 рік, коли зниження платоспроможності споживачів продукції комбінату позначилося на зменшенні замовлень і збільшенні дебіторської заборгованості.

Потрібні були кардинальні заходи для стабілізації фінансового становища, і їх було вжито: розширили ринки збуту, знизили витрати на виробництво, налагодили зв’язки з постачальниками та споживачами.

Переорієнтація комбінату на можливості і потреби ринку, зміна асортименту товарної продукції з використанням технічних переваг підприємства дозволили знайти нових споживачів і збільшити продажі. Висока якість продукції сприяла збільшенню експорту в Росію, країни Балтії та інші держави. Валютні кошти від експорту ішли на придбання імпортного устаткування та поповнення оборотних ресурсів.

Починаючи з 1997 року, проведено колосальну роботу із залучення цільових інвестицій, зокрема з-за кордону. Було вибудовано стратегію кризового менеджменту, чітко позначено напрями інвестиційного розвитку, проведено маркетингове дослідження ринків збуту і складено бізнес-план, знайдено постачальників сировини й устаткування.

За останніх 12 років після приватизації РКТК у 1996 році і його реорганізації в акціонерне товариство у розвиток підприємства було вкладено понад 300 млн. грн. інвестиційних ресурсів.

Плоди модернізації

Сьогодні спеціалісти комбінату спираються на підтримку і досвід міжнародної компанії DS Smith Plc — свого надійного партнера й акціонера. Так, щоб наблизити виробництво до ринків збуту і підвищити гарантії вчасного виконання замовлень, у 2002 році було придбано ЗАТ «Трипільський пакувальний комбінат» (Київська область) і запущено нове виробництво гофрованого картону та гофроупаковки.

Крім того, акціонери прийняли нову чотирирічну програму модернізації. І в 2002 році в рамках інвестиційної програми розвитку було придбано і встановлено новий гофроагрегат, який розширив виробничі потужності підприємства.

2003 рік демонструє перші результати програми модернізації:

— введено в дію новий парогазотурбінний когенераційний енергоблок, що не має аналогів в Україні. Виробництво власної електроенергії парогазовим комплексом забезпечує енергетичну незалежність і підвищує рівень надійності Рубіжанського комбінату як партнера-постачальника упаковки;

— введено в дію другу папероробну машину;

— відкрито новий цех високохудожньої упаковки з офсетним друком, розрахований на покупців, які висувають високі вимоги до дизайну.

Тоді ж, у листопаді 2003 року, було отримано позитивне рішення про кредитування комбінату Європейським банком реконструкції та розвитку. Обсяг кредиту — 14 млн. дол. США — був спрямований на подальшу модернізацію й розширення наявного виробництва паперу і гофрокартону на РКТК, а також на розширення нового виробництва гофротари у передмісті Києва, розширення системи збирання та переробки макулатури.

Висока якість продукції і сучасний рівень виробництва неодноразово були відзначені зарубіжними та вітчизняними нагородами. Ось лише деякі з них: нагорода всеукраїнського конкурсу на кращу упаковку «Українська зірка упаковки» 2000, 2001, 2002 і 2004 років, приз міжнародного конкурсу World Star 2000, диплом конкурсу друкарів Cyrel Grand Prix. А в 2005 році генеральний директор і колектив ВАТ «Рубіжанський картонно-тарний комбінат» нагороджені Всеукраїнською премією Кабінету міністрів «Народна шана» та срібною медаллю Міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота Фортуна» — «Незалежність України».

Недаремно великі міжнародні компанії вибрали Рубіжанський комбінат своїм постачальником. Це не лише високий рівень довіри клієнтів, а й високий рівень відповідальності, що стимулює до якісної роботи і постійного розвитку.

«Папір — це моє життя»

Попереду нові обрії. У планах — модернізація папероробної машини, збільшення потужностей Трипільського пакувального комбінату. Виробничий і творчий потенціали підприємства дозволяють із упевненістю сказати, що заплановане незабаром стане реальністю. Втілити плани в життя, вийти на нові рубежі підприємству дозволять технологічні інвестиції, ноу-хау, якісний менеджмент, самовіддача людей, які працюють тут. І, безумовно, життєвий оптимізм, надзвичайна працездатність та енергія керівника. Приймаючи гостей на святі на честь 15-річчя комбінату (16 вересня), він сказав:

— Безмежно вдячний за те, що величезна кількість впливових людей підтримували нас на всьому шляху безперервного розвитку і допомагали мені як керівникові у фаховому становленні. Я ніколи не сприймав це як належне і завжди намагався повернути борг, із задоволенням приділяючи час розвитку молодих і здібних фахівців. Саме вони тепер керують важливими і відповідальними ділянками роботи. Я абсолютно впевнений, що вони професійно і творчо формуватимуть майбутнє нашої компанії.

Я також адресую свою особливу вдячність усім нашим клієнтам. Дякую їм за те, що вони відвідали наше свято. Коли я роззираюся навколо і бачу багато знайомих облич, мене сповнює гордість. Для компанії велика честь приймати своїх клієнтів і давніх ділових партнерів. Я переконаний, що інтереси замовника у нас завжди стоятимуть на першому місці.

Особливо радий вітати представників компанії DS Smith, яка протягом десяти років є нашим надійним партнером і акціонером. Розцінюю їхню присутність тут як знак прихильності акціонерів до своєї компанії: вони не хочуть пропускати події, такі, як сьогоднішня, щоб особисто подякувати людям, котрі так багато зробили для комбінату.

Щасливий, що мені випала нагода внести скромну лепту в процес безперервного розвитку надзвичайно цікавої галузі промисловості. Папір — це моє життя! Більшість видів паперу, чи то друкарський, для письма чи пакувальний і сама упаковка, — це насамперед засіб спілкування, в найширшому значенні слова. Незважаючи на активне використання електронних засобів зв’язку, папір і паперова продукція по сьогодні залишаються засобом спілкування і співпраці людей усього світу. Адже саме людські стосунки надають життю справжньої цінності!

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво