Розенко визнав, що "зарплатна" реформа не спрацювала

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Розенко визнав, що "зарплатна" реформа не спрацювала У Кабміні побачили, що реформа ЄСВ провалилася © Андрій Товстиженко, DT.UA
Міністр назвав схему зменшення сплати ЄСВ для підприємств "м'яко кажучи, не ідеальною".

Вже зараз очевидно, що реформа ЄСВ не спрацювала, і з її допомогою проблему 80 мільярдного дефіциту Пенсійного фонду не вирішити.

Таку думку в інтерв'ю DT.UA висловив міністр соціальної політики та праці Павло Розенко.

"Проголосована у ВР схема зниження ЄСВ, м'яко кажучи, не ідеальна. Уряд подавав зовсім інший законопроект, із простою й зрозумілою всім формулою, де був один критерій - офіційна зарплата. І підприємство, яке забезпечує зарплату вищу за дві мінімальні зарплати, мало виплачувати менший внесок. Але в процесі переговорів нардепи наполягли на зміні цієї схеми, бачачи ризик, зокрема, для доходів ПФ і побоюючись, що економіка не легалізується. За новими умовами, підприємство має виплачувати зменшений соціальний внесок тільки після виконання чотирьох дуже непростих критеріїв. Очевидно, що ця схема не спрацювала", - вважає міністр.

У свою чергу, зростаючий дефіцит Пенсійного фонду не дозволяє провести реформу пенсійної системи. Реформа можлива при виконанні трьох умов: зменшення витрат, збільшення доходів і реформування самої системи. Окремо кожен їз компонентів не спрацює. В України є досвід 2011 року, коли ні підняття пенсійного віку для жінок, ні збільшення страхового стажу не змогли вирішити проблеми з дефіцитом ПФ. І якщо в 2011-му бюджетна дотація фонду становила 50 млрд, то в цьому році вже на 31 млрд грн більше.

Читайте також: Кабмін зупинився на зменшенні єдиного соцвнеску до 25% замість 15%

"Так, нам вдалося за рахунок зміни режиму спецпенсій і скорочення пенсій працюючим пенсіонерам заощадити 3,9 млрд грн. Але це мало що змінить. Підвищення пенсійного віку також не дозволить отримати достатній ресурс для наповнення фонду. Основний ресурс - це 200 млрд грн, щорічно виплачуються "в тіні", - сказав Розенко.

"Якщо ми не реформуємо економіку і судову систему, не проведемо дерегуляцію бізнесу, не зменшимо корупцію, то місія МВФ наступного разу не тільки не піде нам на поступки щодо підняття пенсійного віку до 65 років, але й інтерес до співпраці з Україною втратить. Скажу більше, якщо ми зараз не проведемо всі заплановані реформи, інших місій МВФ може і не бути",- вважає міністр.

Читайте повністю інтерв'ю Алли Котляр і Юлії Самаєвої з Павлом Розенком: "Не треба обманювати суспільство".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі