ЄСВ 2015 - Розенко зізнався, що зарплатна реформа не спрацювала - Новини економіки. Огляди економічної ситуації в Україні та світі. - dt.ua

Розенко визнав, що "зарплатна" реформа не спрацювала

1 березня, 2015, 17:10 Роздрукувати

Міністр назвав схему зменшення сплати ЄСВ для підприємств " м'яко кажучи, не ідеальною".

У Кабміні побачили, що реформа ЄСВ провалилася © Андрій Товстиженко, DT.UA

Вже зараз очевидно, що реформа ЄСВ не спрацювала, і з її допомогою проблему 80 мільярдного дефіциту Пенсійного фонду не вирішити.

Таку думку в інтерв'ю DT.UA висловив міністр соціальної політики та праці Павло Розенко.

"Проголосована у ВР схема зниження ЄСВ, м'яко кажучи, не ідеальна. Уряд подавав зовсім інший законопроект, із простою й зрозумілою всім формулою, де був один критерій — офіційна зарплата. І підприємство, яке забезпечує зарплату вищу за дві мінімальні зарплати, мало виплачувати менший внесок. Але в процесі переговорів нардепи наполягли на зміні цієї схеми, бачачи ризик, зокрема, для доходів ПФ і побоюючись, що економіка не легалізується. За новими умовами, підприємство має виплачувати зменшений соціальний внесок тільки після виконання чотирьох дуже непростих критеріїв. Очевидно, що ця схема не спрацювала", - вважає міністр.

У свою чергу, зростаючий дефіцит Пенсійного фонду не дозволяє провести реформу пенсійної системи. Реформа можлива при виконанні трьох умов: зменшення витрат, збільшення доходів і реформування самої системи. Окремо кожен їз компонентів не спрацює. В України є досвід 2011 року, коли ні підняття пенсійного віку для жінок, ні збільшення страхового стажу не змогли вирішити проблеми з дефіцитом ПФ. І якщо в 2011-му бюджетна дотація фонду становила 50 млрд, то в цьому році вже на 31 млрд грн більше.

Читайте також: Реформа ЄСВ: питання без відповідей

"Так, нам вдалося за рахунок зміни режиму спецпенсій і скорочення пенсій працюючим пенсіонерам заощадити 3,9 млрд грн. Але це мало що змінить. Підвищення пенсійного віку також не дозволить отримати достатній ресурс для наповнення фонду. Основний ресурс - це 200 млрд грн, щорічно виплачуються "в тіні", - сказав Розенко.

"Якщо ми не реформуємо економіку і судову систему, не проведемо дерегуляцію бізнесу, не зменшимо корупцію, то місія МВФ наступного разу не тільки не піде нам на поступки щодо підняття пенсійного віку до 65 років, але й інтерес до співпраці з Україною втратить. Скажу більше, якщо ми зараз не проведемо всі заплановані реформи, інших місій МВФ може і не бути",- вважає міністр.

Читайте повністю інтерв'ю Алли Котляр і Юлії Самаєвої з Павлом Розенком: "Не треба обманювати суспільство".

За матеріалами: DT.UA /
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • e.buravlev@ukr.net e.buravlev@ukr.net 1 березня, 17:45 Міністри кабміну починають зізнаватися, що їх дії не є ефективними. А це потребує термінової заміни кабміну. Адже без довіри ніяких реформ зробити не можливо. А тут ще така халепа з курсом валюти. Да у любій країні, за таких обставин, влада взагалі усім своїм кодлом йде у відставку. Попередні передчуття, що грунтувалися на появі у ВР синків та жінок політиків, затаскування на своїх плечах безпосередньо у владу бізнесу, протягування до владних крісел потрібних людей, - збулися. Влада в цілому працює неефективно, а ще законодавчі ініціативи типу Матейченка К.В. (з/п №2225) починають викликати протест. І якщо влада не зграє на випередження то їй прийдеться почути всенародне "ГЕТЬ" згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись