Російський газовий дефіцит загрожує Європі та Україні

Поділитися
Падіння видобубку на основних газових родовищах Росії може призвести до значного зниження «Газпр...

Падіння видобубку на основних газових родовищах Росії може призвести до значного зниження «Газпромом» експорту газу європейським споживачам та активізації спроб встановлення контролю над українською газотранспортною системою. Про це заявив директор енергетичних програм Центру «НОМОС» Михайло Гончар.

Аналогічні побоювання висловили чеські аналітики на XVII Міжнародному економічному форумі у польській Криниці Гурській, підкресливши, що Росія нехтує інвестиціями у видобуток газу, внаслідок чого після 2010 року може відбутися різке зниження російських можливостей газового експорту. «Росії не вистачатиме до 45% газу, який законтрактовано європейськими споживачами», — зазначили експерти.

За словами Гончара, обсяг падіння газовидобутку на основних родовищах складає 143,4 млрд. кубометрів на рік. Він вважає, що введення нових потужностей на родовищах, що планується «Газпромом» до 2010 року, дасть лише 92,7 млрд. кубометрів газу щорічно, що не вирішить проблему.

«Таким чином, у «Газпромі», що називається, скребуть по засіках, зокрема й по чужих — країн Центральної Азії й незалежних виробників газу в РФ. Саме вони, власне, й рятують російську монополію від дефолту, — відзначив Гончар. — Відсутні 50 млрд. кубометрів газу «Газпром» одержує саме з Центральної Азії для компенсації поточного дефіциту при поставках газу в Україну».

При цьому, за його словами, в умовах зниження газовидобутку різко зростає роль української газотранспортної системи разом із підземними сховищами газу, які Росія має намір отримати під свій контроль. «Запаси можуть компенсувати бракуючий газ під час пікових навантажень у холодний період», — пояснив експерт.

Крім того, отримання контролю над українською ГТС дозволило б «Газпрому» збільшити показник капіталізації, що допомогло б йому в отриманні запозичень на зовнішніх ринках як для фінансування масштабних трубопровідних проектів, так і для підтримки поточного фінансового стану.

«Про не надто хороший стан фінансів «Газпрому» побічно свідчить і те, що, за інформацією американських експертів, частина менеджменту монополії скидає свої акції», — додав Михайло Гончар, резюмувавши: проблеми з фінансами носять системний характер і підштовхують «Газпром» до підвищення ціни на газ.

Детальніше читайте у статті Михайла Гончара «Зворотній бік газового монополізму» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі