Російські компанії навчилися обходити деякі санкції ЄС – польські експерти

Поділитися
Російські компанії навчилися обходити деякі санкції ЄС – польські експерти Експерти кажуть, що російські компанії навчилися обходити санкції ЄС. Ілюстрація © focus.ua
Євросоюзу варто змінити механізм дії санкцій, щоб вони лишалися ефективними.

Швидше за все, Євросоюз цього місяця ухвалить рішення про продовження дії санкцій проти Росії на наступний рік. І співпраця Москви у боротьбі проти тероризму в Сирії не змусить європейських лідерів ставитися поблажливіше до її дій проти України.

Про це повідомля "Польське радіо" з посиланням на польських експертів, які стежать за перебігом конфлікту на Сході України. Вони підкреслюють, що спроби Кремля добитися скасування санкцій означає, що вони ефективні і болюче б'ють по країні-агресору. Не виключено, що це відіграло важливу роль у тому, що останнім часом російська сторона відмовилася від ескалації в Донбасі.

"Однак російський бізнес навчився обходити деякі обмеження, ЄС повинен змінити механізм дії санкцій", - підкреслив експерт Головної торговельної школи Варшави Ґжеґож Галіщук.

В цей же час, лідер спільноти "За вільну Росію" Маша Макарова вважає, що санкції повинні перед усім шкодити політичній еліті і наближеному до неї бізнесу, а не всім росіянам.

"Насправді єдині санкції, яких побоюється Кремль і еліти це є індивідуальні санкції проти конкретних осіб, і проти того майна, яке вони мають у Європі", - вважає Макарова.

Раніше в МЗС Іспанії повідомляли, що Євросоюз продовжить санкції проти Росії на півроку. Таку ж інформацію агентству dpa підтвердили і інші дипломати Євросоюзу. Згідно з їхньою інформацією, дане рішення повинно бути лише формально підтверджене.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі