Росія може перекрити постачання електроенергії до Білорусі

Поділитися
© ZN.UA
Російський монополіст в області електроенергії компанія «Интер РАО ЕЭС»», може майже удвічі скоротити експорт електроенергії до Білорусі через борги «Белэнерго».

Валютна криза у Білорусі призвела до зупинки платежів за російську електроенергію.

«
Белэнерго» не платить за російську електроенергію з березня 2011 року. У результаті цього, борг білоруської компанії перед «Интер РАО ЕЭС» досяг 1,5 млрд руб. У зв'язку з чим «Интер РАО» може вже з 9 червня удвічі скоротити обсяги експорту електроенергії до Білорусі, а потім повністю зупинити його, якщо Мінськ не почне гасити борг.

Білоруські мережі раніше використовувалися «
Интер РАО» і для транзиту електроенергії до Прибалтики і Калінінградської області. Але зараз на ці постачання зупинка експорту до Білорусі не вплине, оскільки «Интер РАО» використовує інші маршрути.

У березні валютний ринок Білорусі через дії уряду перестав функціонувати, що паралізувало розрахунки білоруських компаній із зовнішньоторговельними партнерами. Справа в тому, що за відсутності валютної виручки білоруські резиденти більше не мають можливості обслуговувати свої валютні борги.

Нагадаємо, «
Интер РАО» вже конфліктувало з Білоруссю. Так, у 2010 році сторони не змогли узгодити ціну транзитних постачань до Прибалтики. Після цього Мінськ оголосив, що закриває на ремонт основну ЛЕП, що пов'язує енергосистеми двох країн, після чого експорт до Білорусі зупинився. Відновити постачання вдалося лише до лютого 2011 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі