Росія готова простягнути руку допомоги зоні євро - Економіка - dt.ua

Росія готова простягнути руку допомоги зоні євро

13 вересня, 2011, 13:27 Роздрукувати

Росія готова простягнути руку допомоги зоні євро, низка країн якої переживає серйозну боргову кризу, і купити єврооблігації валютного союзу, якщо буде прийнято рішення про їх випуск. Про це в інтерв'ю Рейтер сказав міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

Про це в інтерв'ю на Саміті Рейтер сказав міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

"Ми (Мінфін) свої валютні резерви тримаємо на рахунках у Центральному банку, і наші кошти в загальному обсязі золотовалютних резервів розміщуються ... в тому числі, на європейських ринках в облігації", - сказав він.

"Як ви знаєте, 45% резервів РФ - євро. Це, безумовно, держоблігації всіх провідних країн зони євро. І як тільки ви бачите, що на млрд золотовалютні резерви Росії зросли, значить точно ,5 млрд вкладені в облігації країн єврозони" , - сказав О.Кудрін.

Нагадаємо, що держави єврозони створили у 2010 році Європейський фонд фінансової стабільності, який акумулював 750 млрд євро для боротьби з фінансовою кризою. Фонд має право випустити облігації на суму до 440 млрд євро під гарантії країн-членів зони євро. Окрім цього, кілька країн зони євро закликають валютний союз випустити єдині єврооблігації, щоб допомогти периферійним країнам блоку, які
переживають боргову кризу, залучати кошти за низькими відсотковими ставками, однак цьому опираються Німеччина і Франція.

"Ми сказали, що якщо буде істотно розширено механізм стабілізаційного фонду (зони євро) - облігації, євробонди - то ми з задоволенням у цей фонд увійдемо, - сказав Кудрін.

"Ми готові частину коштів вкласти через (єдині) євробонди, але в будь-якому випадку, ми будемо працювати і через країни. Ми завжди будемо ризики диверсифікувати по різних країнах".

О.Кудрін сказав, що Росія не веде переговори про фінансову допомогу з жодною із країн зони євро, за винятком Кіпру.

"Країни єврозони до нас в принципі не зверталися, тому що у них є свої механізми, і якщо вони їх не використали, вони не будуть звертатися до інших країн", - сказав Кудрін, відмовившись повідомити подробиці переговорів з Кіпром.

"У нас хороший прогрес у переговорах (з Кіпром)", - сказав міністр фінансів РФ, додавши, що вони можуть завершитися "у найближчий місяць".

Кіпр, який встановив тісні політичні та ділові зв'язки з Росією багато років тому, повинен виплатити за боргами близько 1 млрд євро на початку 2012 року, і місцеві газети повідомляли, що республіка веде переговори з урядом РФ про п'ятирічний кредит на 2,0-2,5 млрд євро.

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >