Росія зупинить видобуток газу у Криму через суд з Україною - ЗМІ

Поділитися
Росія зупинить видобуток газу у Криму через суд з Україною - ЗМІ
Припинити видобуток на Одеському родовищі - рекомендація Міністерства закордонних справ РФ.

Російська влада планує зупинити господарську діяльність на Одеському газовому родовищі, яке забезпечує окупований Крим майже половиною власного видобутку газу, повідомляє РБК з посиланням на джерела в федеральних і кримських органах влади.

Таке рішення, як стверджують три федеральних чиновника, пов'язане з міжнародною арбітражною суперечкою з морського права, яку ініціювала Україна проти Росії у вересні 2016 року.

Претензії України в рамках цієї суперечки стосуються широкого кола питань, пов'язаних з діяльністю Росії в Чорному морі після анексії Криму. Зокрема, президент України Петро Порошенко говорив, що, добуваючи газ на Одеському та інших родовищах біля берегів Криму, Росія краде природні ресурси на морському шельфі України.

Позовну заяву України не публікувалося, розгляд конфіденційний, але джерело видання стверджує, що по Одеському родовищі претензії Києва сформульовані наступним чином: Росія веде там недозволену господарську діяльність. І припинення видобутку - це тактичний хід, формальний спосіб зняти цю претензію, зазначає співрозмовник РБК. При цьому питання про повернення Україні контролю над родовищем, за його словами, не стоїть.

За словами двох федеральних чиновників, припинити видобуток на Одеському - рекомендація Міністерства закордонних справ. Його правовий департамент бере участь у суперечці від імені РФ, випливає з картки справи на сайті Постійної палати третейського суду в Гаазі (палата адмініструє цей арбітраж, скликаний за Конвенцією ООН з морського права 1982 року).

Україна ініціювала арбітражне провадження проти Росії 16 вересня 2016 року ("Спір, що стосується прав прибережної держави в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці"). Україна потребує не тільки захисту своїх морських прав, але й відшкодування збитків, наголошувалося в повідомленні українського МЗС. Суд стосується незаконного використання ресурсів на шельфах Чорного та Азовського морів, незаконного використання інфраструктури, незаконного видобутку, - говорила голова "Чорноморнафтогазу" Світлана Нєжнова.

У травні 2017 року в Гаазі відбулося перше процедурне слухання. До 19 лютого 2018 року Україна повинна надати арбітражному трибуналу, що складається з п'яти суддів, доказову базу по тому, як Росія порушує права України в Чорному морі. Після цього у Москви буде можливість відповісти на ці факти, так і подати можливі заперечення з приводу юрисдикції трибуналу. Рішення по спору буде винесено не раніше 2020 року, випливає з процедурного наказу суду.

За словами джерела видання, Одеське родовище далеко не першорядне питання в цьому процесі, головна тема - це Кримський міст. Україна заявляє про свої претензії у зв'язку з обмеженням навігації через Керченську протоку через будівництво мосту.

Три співрозмовника видання, близьких до федеральним Міненерго та Мінприроди, оцінюють позиції Росії по Одеському родовищі в рамках арбітражу як юридично слабкі.

Раніше повідомлялося, що присвоєні РФ активи "Чорноморнафтогазу" оголосять в міжнародний розшук.

До анексії "Чорноморнафтогаз" добувала вуглеводні на 18 родовищах, використовувала 4 самопіднімальні бурові установки, 24 плавзасоби, а також газотранспортну систему, яка включала більше 1196 кілометрів магістральних газопроводів, у тому числі 286 кілометрів морських, і інші активи. Після анексії Криму компанія добуває газ тільки на одному родовищі і забезпечує газом місто Генічеськ Херсонської області.

Детальніше про труднощі, які виникли при спробі РФ інтегрувати захоплений Кримський півострів, читайте в статті Валентини Самар "Важка ноша "крымнаша" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі