Росія вимагає від України і ЄС узгоджувати з нею закони щодо санконтролю

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Росія вимагає від України і ЄС узгоджувати з нею закони щодо санконтролю Росія висунула Україні та ЄС вимоги щодо зміни согласешия про асоціацію
На думку росіян, Україна повинна вносити "європейські" правки в свої закони тільки в разі, якщо ці зміни "не роблять перешкод для торгівлі" між Україною і Росією, а також іншими країнами Митного союзу.

Москва хоче, щоб Київ і Брюссель в обов'язковому порядку інформували країни-члени Митного союзу про заплановані зміни в українському та європейському законодавстві у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Про це свідчить аналіз розробленого Росією документу з її правками до Угоди про асоціацію України і ЄС, який є в розпорядженні ZN.UA (дивитися документ).

При цьому зміни можуть не сподобатися ТС. В цьому разі Київ і Брюссель "повинні розглядати" коментарі ТС на ці зміни. Україна, на думку росіян, повинна вносити відповідні поправки в свої закони, тільки "якщо ці зміни не чинять перешкод (! - ред.) для торгівлі між Україною і країнами Митного союзу".

Зауважимо, що Україна і так надає Москві всі проекти нормативних актів у сфері СФС (санітарного та фітосанітарного контролю - ред.) згідно з положеннями розділу SPS Угоди СОТ. Відповідна інформація надається всім державам-членам СОТ, в тому числі і РФ. "Правда, Росія, як стверджують наші джерела, не поспішає з відповідями", - пише оглядач Тетяна Силіна, додаючи, що "було б справедливо, щоб і сама Росія разом з партнерами по Митному союзу взяла на себе такі ж зобов'язання".

"Стурбованості" Росії в митній сфері зводяться до підозри, що "українські ділки", користуючись ЗВТ з ЄС і одночасно ЗВТ в рамках СНД, почнуть масово замінювати наклейки на європейських товарах на українські, підробляти сертифікати походження і безмитно гнати європейський імпорт в РФ під виглядом українського.

І взагалі, на їхню думку, імплементація угоди про асоціацію може негативно позначитися на митну співпрацю України і Росії.

Тому, як свідчить п.4 московських пропозицій, Угода повинна "гарантувати право України на збереження і поглиблення наявних форматів співпраці з Росією з митних питань". І не повинна "перешкоджати укладанню нових двосторонніх угод і домовленостей між Україною та Російською Федерацією з митних питань без проведення консультацій та дозволів з боку ЄС".

"Тобто, виходить, Росії втручатися у справи України і ЄС, аж до нав'язування своїх безпардонних поправок в основоположну Угоду про асоціацію - можна, а от Україні консультуватися з Євросоюзом навіть технічних документів, щодо укладаються з РФ - не можна. У цьому вся російська дипломатія..." - зазначає Тетяна Силіна.

Крім того, для "мінімізації ризиків для Росії, що виникають від асоціації України та ЄС", "доцільне укладення додаткової угоди між митними службами Росії і України". Вона, серед іншого, має на увазі "надання митним органам Російської Федерації права проводити передвідвантажувальну інспекцію та виїзні перевірки в місцях формування експортних вантажів з України в РФ (в тому числі, їх виробництва або переробки, здійснення з ними інших операцій, пов'язаних з виготовленням, переробкою, пакуванням, митними, транспортними або вантажними операціями)".

Зауважимо, що бажання росіян контролювати в Україні "все і вся" в даному випадку нездійсненне. Навіть якщо раптом Київ і погодиться на таку пропозицію, то митні органи РФ все одно не зможуть здійснювати передвідвантажувальні інспекції - цим повинна займатися третя, незацікавлена сторона. На подібних інспекціях у світі спеціалізуються лише кілька міжнародних компаній. "Так що, якщо росіянам так хочеться перевірити, як в Україні формуються експортні вантажі, нехай готують гроші, і чималі", - зазначає автор.

Нагадаємо, як повідомляв ZN.UA Росія висунула Україні та ЄС свій список змін в Угоду про асоціацію. Серед іншого, документ передбачає внести правки в угоду таким чином, щоб воно дозволяло надалі інтегрувати Україну в Митний союз. Крім того, цими змінами Росія домагається для себе "енергетичних" гарантій, які дозволять зберегти невигідний для Києва контракт з "Газпромом".

Докладніше читайте в статті Тетяни Силиной "Росія - країна гуав і манго" на сайті "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі