Росія стоїть на порозі економічного краху – Der Spiegel

Поділитися
Росія стоїть на порозі економічного краху – Der Spiegel Падіння рубля можна порівняти з кризою в Росії в 1998 році. © zyalt.livejournal.com
Ціни в російських крамницях будуть зростати, а зарплати і пенсії росіян - знецінюватися.

В понеділок російський рубль пережив настільки тяжку турбулентність, що "Центробанк" Росії наважився на підняття основної процентної ставки до 17%. Але російську економіку, яка переживає найтяжчу кризу з часів дефолту 1998 року, такі методи Москви не врятують.

Про це пише німецьке видання Der Spiegel, нагадуючи, що слідом за рішенням "Центробанку" інші фінустанови теж почали підвищувати кредитні ставки і просити рефінансування в рублях.

"Але такі кредити нічого не варті. Москва задихається після років інвестицій", - йдеться в статті.

Видання пише, що дефолту Росії в найближчі часи чекати не варто, оскільки в розпорядженні Москви великі державні резерви у валюті. Але наступного року росіяни відчують дуже серйозні проблеми, оскільки їхня країна сильно залежить від імпорту товарів із Заходу.

"Таким чином росіян чекає ціновий шок наступного року. Ціни в Росії будуть зростати, а зарплати і пенсії, які нараховуються у рублях, зменшуватися. Від таких змін постраждають передусім пенсіонери і люди з низьким рівнем доходів, які більшу частину своїх грошей витрачають на продукти харчування", - йдеться в статті.

Криза покладе край обіцянкам Кремля щодо економічної стабільності в країні. Президенту Володимиру Путіну не доведеться більше називати Росію "тихою гаванню". Об'єктивними причинами слабкості рубля видання називає обвал цін на нафту і ростом недовіри російської валюти через економічну політику Москви.

Крім того, російські компанії сильно страждають від подорожчання долара і євро у співвідношенні до рубля. Оскільки їхні доходи у національній валюті, а кредити – у іноземній. До кінця року компанії в Росії повинні погасити борг у розмірі 33 мільярдів доларів.

А в 2015 році на них чекають виплати з кредитних зобов'язань у розмірі ще 100 мільярдів. При цьому санкції не дозволяють отримати рефінансування. Тож ймовірно, що незабаром Москва буде змушена витратити свої державні резерви на підтримку російського бізнесу. А це не віщує покращення економічного становища Росії.

Тим часом рубль став найслабшою валютою в світі, випередивши гривню. Після обвалу понеділка на 8% сумарне знецінення рубля з початку року склало майже 48%. До 15 грудня за темпами девальвації рубль поступався тільки гривні, яка з початку року втратила 46% своєї вартості. За першу половину грудня російський Центробанк вже витратив $ 6 млрд на порятунок рубля. Місяцем раніше, у жовтні витратив ще $ 27 млрд. Більше валюти російський Центробанк продавав тільки у кризовий 2008 рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі