Дефолт України - Росія рано чи пізно погодиться на реструктуризацію $ 3 млрд боргу України - Moody's - Економіка - dt.ua

Росія рано чи пізно погодиться на реструктуризацію $ 3 млрд боргу України - Moody's

14 грудня, 2015, 15:59 Роздрукувати

Москві доведеться прийняти ті ж умови, на які вже погодилися всі інші кредитори.

Росії доведеться погодитися на реструктуризацію боргу України © Колаж ZN.UA

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service прогнозує, що Росія все ж погодиться на реструктуризацію складні і тривалі переговори України з Росією щодо реструктуризації єврооблігацій на $ 3 млрд.

"Хоча ми очікуємо, що "російські" єврооблігації з часом будуть реструктуризовані, і, ймовірно, з тими ж умовами, що і інші євробонди України, такі переговори, швидше за все, будуть складними і тривалими", - повідомляється в огляді Moody's.

Як відомо, на відміну від інших кредиторів, Росія відмовилася взяти участь в реструктуризації боргу України, зажадавши повернення коштів повному обсязі і пообіцявши подати в суд, якщо їх не отримає. Київ заявив про готовність до судових розглядів.

Агентство також підкреслює той сприятливий факт, що Міжнародний валютний фонд змінив свої правила кредитування, оскільки це знімає питання дотримання Україною програми Фонду.

"Нова політика усуває дилему щодо статусу російського боргу - офіційний або комерційний, і, таким чином, дозволяє Україні пропустити платіж 20 грудня без порушення програми МВФ", - повідомляється в документі.

Читайте також: Експерт пояснив, як Україна може "зіскочити" з нових зовнішніх боргів

Рада директорів МВФ 8 грудня схвалила зміни в політику кредитування, що дозволяють Фонду продовжувати фінансувати Україну, якщо її зобов'язання будуть відповідати певним новими правилами трьом критеріям. До них відносяться: термінова допомога з боку Фонду є принципово важливою, і країна-боржник дотримується всіх вимог програми МВФ; позичальник вживає сумлінні спроби досягти угоди з кредитором (Росією – ред.) в рамках параметрів, встановлених програмою фонду; рішення надати фінансування не спричинить небажані негативні наслідки для можливостей МВФ мобілізувати кошти від офіційних кредиторів.

Передбачається, що оцінку відповідності кожного окремого випадку зазначеним критеріям буде проводити виконавча рада МВФ, що налічує 24 члени від 8 країн з найбільшими квотами у Фонді.

МВФ до теперішнього часу ще не визначився зі статусом "російського" боргу України відповідно до своєї методології.

Питання про статус російського боргу важливе, так як правила МВФ забороняють фонду кредитувати країни, що оголосили дефолт за кредитом в офіційному секторі.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >