Росія і Болгарія хитрощами намагаються обійти обмеження ЄС по "Південному потоку"

Поділитися
Росія і Болгарія хитрощами намагаються обійти обмеження ЄС по "Південному потоку" Росія дуже хоче розблокувати будівництво "Південного потоку"
"Газпром" намагається всіма можливими способами розблокувати будівництво обходящего Україну газопроводу, до якого у Єврокомісії є претензії.

Росія Болгарія, яка нещодавно призупила всі роботи по газопроводу "Південний потік", обговорюють можливість перекваліфікації болгарської ділянки газопроводу у "промисловий", повідомило близьке до переговорів джерело.

"Промисловий статус труби вирішив би питання з обмеженнями через Третій енергопакет ЄС", - повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на джерело.

За його словами, зараз триває опрацювання даного варіанту спільно з болгарською стороною в частині морської ділянки газопроводу, що проходить по території Болгарії.

Відповідно до законодавства ЄС, газопроводи від шельфових родовищ європейських країн (зокрема Німеччини, Франції і Бельгії) мають особливий статус "промислових", на які не поширюється вимога про обов'язковий доступ третіх осіб до газотранспортної системи.

Як повідомлялося раніше, відповідно до Третього енергетичного пакету ЄС, управління транспортною енергетичною інфраструктурою для компаній, що виробляють енергоресурси (у даному випадку - це "Газпром"), заборонено.

Австрійська OMV, яка є партнером "Газпрому" за проектом "Південний потік" на території Австрії, також бере участь у проектах з видобутку газу на шельфі Болгарії. Тому газопровід, побудований, наприклад, OMV, від родовища на шельфі може бути в подальшому включений в проект "Південний потік" шляхом переуступки прав.

На території Болгарії буде споруджено 540 км лінійної частини газопроводу "Південний потік", 366 км лупінгамі (розширення лінійної частини газопроводу для збільшення поставок - ред) і три компресорні станції.

Як повідомлялося, раніше прем'єр Болгарії Пламен Орешарськи розпорядився призупинити роботи по проекту "Південний потік" через зауваження з боку Єврокомісії. Нагадаємо, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу 27 травня заявив, що ЄК вважає, що ряд угод, укладених Болгарією для будівництва газопроводу "Південний потік", суперечать правилам внутрішнього ринку ЄС.

Будівництво газопроводу настільки необхідне Росії, що "Газпром" готовий повністю фінансувати будівництво болгарської ділянки.

Позиція "Нафтогазу України": чому "Газпром" тисне на ЄС

НАК "Нафтогаз України" вважає, що "Газпром" здійснює тиск на країни Євросоюзу, щоб просувати свій проект будівництва газопроводу "Південний потік" і забезпечити монопольний доступ до газопроводу OPAL. Про це йдеться в заяві компанії, опублікованій перед тристоронніми переговорами по газу України, ЄС і Росії.

"Недавні дії "Газпрому" можуть показувати його наміри зупинити подачу газу для тиску на ЄС: балансуючу угоду було розірвано в червні, не було зроблено ніяких дій з транзиту і постачань на Україну", - йдеться в повідомленні. НАК заявляє, що "якщо російська сторона не згодна здійснювати зміни, це буде ще одним знаком, що вказує на можливе бажання чинити тиск на ЄС, щоб обдурити європейське законодавство в цілях сприяння вимогливим проектами "Газпрому".

"Як ми не раз показували ЄС, основною метою газової суперечки між Україною і Росією є план "Газпрому" продовжити проект "Південний потік" і забезпечити монопольний доступ до газопроводу OPAL. Іншою можливою метою може бути змусити Україну знову прийняти нечесні і дискримінаційні умови газового контракту", - йдеться в повідомленні.

За умовами балансуючого угоди, "Газпром" повинен був надавати Україні після червня технічні обсяги газу для транзиту - у липні 0,03% від транзиту, в серпні - 0,06%, заявляють у "Нафтогазі". "Ми не виключаємо, що ці обсяги будуть використані, щоб звинуватити Україну в "крадіжці" транзитного газу і, потенційно, припинити поставки газу в ЄС через Україну", - йдеться в повідомленні.

"Газпром" повинен здійснити зміни або визнати, що використовує газ як політичну зброю", - вважають в українській газовій компанії. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі