Росія "без оголошення війни" посилила тиск на українських імпортерів

Поділитися
Росія "без оголошення війни" посилила тиск на українських імпортерів Росія посилила тиск на українських імпортерів
Близько 40 українських компаній потрапили в "список ризику" російської митниці, що гарантує їм труднощі з оформленням ввезення товарів до РФ.

Федеральна митна служба Російської Федерації з кінця липня посилила контроль вантажів, що ввозяться більш ніж 40 українськими компаніями, включаючи ПАТ "Укрнафта", а також ряд підприємств бізнесмена Дмитра Фірташа, пише інтернет-видання "Українська правда".

Так, у перелік "ризикових" імпортерів включено ПРАТ "Кримський титан" (АРК), Вільногірський ГЗК, ТОВ "Синтез ресурс" (дистрибутор Вільногірського ГЗК), ПАТ "Кримський содовий завод" (КСЗ, Красноперекопськ, АРК), ПРАТ "Північнодонецьке об'єднання "Азот" (Луганська обл.), ПАТ "Сумихімпром", ТОВ НВП "Зоря" (Рубіжне Луганської обл.), ТОВ "Хімічна компанія "Бензол" (постачальник продукції "Зорі").

Крім того, інформує видання, в список включено великі вагонобудівні підприємства України: "Дніпровагонмаш" (Дніпропетровська обл., власник - група "ТАС"), підприємства Групи "Азовмаш" (Донецька обл.), Стахановський вагонобудівний завод (Луганська обл., входить до групи "Фінанси і Кредит" Костянтина Жеваго), а також виробник вагонного лиття Кременчуцький сталеливарний завод (Полтавська обл.).

Прогноз FT: Якщо Україна проігнорує слова Путіна, її чекає торгова війна з РФ

Крім цього, до списку потрапило провідне підприємство енергомашинобудування ВАТ "Турбоатом" (75% належить державі).

Серед числа підприємств агропромислової галузі в переліку "ризикових" імпортерів - кондитерський ПО "КОНТІ" (основний бенефіціар - Борис Колесніков), сировари "Агропродекспорт" і "КОМО-експорт", а також державне підприємство "Артемсіль".

За даними видання, українські підприємства були внесені в перелік ризикових ще 12 липня 2013 року, а застосування санкцій до них (складнощі з оформленням імпорту товарів) почалося приблизно з 24-25 липня.

Видання зазначає, що потрапляння до переліку ризикових підприємств не загрожує забороною ввезення продукції, як це сталося з "Рошеном". Проте гарантує труднощі при розмитненні. Наприклад, розпечатання вагонів або фур, повне вивантаження товару, ретельна перевірка вантажу на відповідність усім заявленим характеристикам, переваження вантажу, завантаження його назад і багато іншого.

При цьому підвищена увага з боку ФМС РФ мотивується виявленими проблемами при оформленні декларацій.

Російська сторона діє не за галузевим принципом, вибірково відсіваючи групи товарів з різних галузей. Перелік росіян не передбачає найменувань будь-яких продуктів, які нібито містять пальмову олію або бензопірен.

За більшістю підприємств, включених у "чорний список" стоять цілком відомі люди: Петро Порошенко, Дмитро Фірташ, Ігор Коломойський, Сергій Тігіпко, Юрій Іванющенко, брати Клюєви, Костянтин Жеваго, Борис Колесніков, Ігор Єремеєв. Все це люди, так чи інакше, наближені до чинної влади, і досить міцно стоять на ногах.

"Так що, можна припустити, мова йде про якісь "чорні мітки", надіслані вельми впливовим людям напередодні вирішення питання про підписання Україною асоціацію з ЄС. Останнє, як відомо, намічено на листопад цього року у Вільнюсі", - пише видання. !zn

Читайте також:

Росія не виключає повернення продукції Roshen на свій ринок

У твердих сирів двох українських компаній виявлені антибіотики

Україна впевнена, що зможе уникнути торгових воєн з Росією

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі