Ризики вітчизняної банківської системи залишаються стабільними

Поділитися
Українська банківська система швидко оговталася після різкого погіршення ліквідності під час політичної кризи в листопаді-грудні 2004 року, проте ризики в ній поки що залишаються...

Українська банківська система швидко оговталася після різкого погіршення ліквідності під час політичної кризи в листопаді-грудні 2004 року, проте ризики в ній поки що залишаються. Про це повідомляється у звіті міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor’s, інформацію про який опублікувало агентство «Інтерфакс-Україна».

Як повідомляється у звіті агентства, «Стабільність банківської системи України відновлено, але ризики залишаються», наслідком політичної дестабілізації став значний відплив вкладів, через що багато банків опинилися на межі дефолту.

«Превентивні заходи, своєчасно прийняті Національним банком України, допомогли обмежити масове вилучення грошових вкладів і підтримати ліквідність банківської системи, запобігши тим самим масовому банкрутству фінансових установ країни», — зазначив кредитний аналітик S&P Ірина Пєнкіна.

«Завершення наприкінці року занадто тривалої кампанії з вибору президента країни сприятливо позначилося на поведінці вкладників, і з січня 2005 року нетто-приплив клієнтських вкладів відновився. Тимчасові обмеження на банківські та валютні операції, встановлені НБУ в період кризи, було знято. Відновлення ліквідності банківської системи дозволило низці банків достроково погасити стабілізаційні кредити, надані НБУ в розпал кризи», — йдеться у звіті S&P.

«Проте деякі важливі чинники, які визначають фінансову стабільність окремих банків та банківської галузі в цілому, залишаються невизначеними. Йдеться, по-перше, про наслідки реприватизації та економічних реформ, які стосуються українських корпорацій та фінансово-промислових груп, і, по-друге, про еволюцію системи регулювання банківської діяльності», — підсумувала І.Пєнкіна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі