Ризики вітчизняної банківської системи залишаються стабільними - Економіка - dt.ua

Ризики вітчизняної банківської системи залишаються стабільними

24 червня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №24, 24 червня-1 липня

Українська банківська система швидко оговталася після різкого погіршення ліквідності під час політичної кризи в листопаді-грудні 2004 року, проте ризики в ній поки що залишаються...

Українська банківська система швидко оговталася після різкого погіршення ліквідності під час політичної кризи в листопаді-грудні 2004 року, проте ризики в ній поки що залишаються. Про це повідомляється у звіті міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor’s, інформацію про який опублікувало агентство «Інтерфакс-Україна».

Як повідомляється у звіті агентства, «Стабільність банківської системи України відновлено, але ризики залишаються», наслідком політичної дестабілізації став значний відплив вкладів, через що багато банків опинилися на межі дефолту.

«Превентивні заходи, своєчасно прийняті Національним банком України, допомогли обмежити масове вилучення грошових вкладів і підтримати ліквідність банківської системи, запобігши тим самим масовому банкрутству фінансових установ країни», — зазначив кредитний аналітик S&P Ірина Пєнкіна.

«Завершення наприкінці року занадто тривалої кампанії з вибору президента країни сприятливо позначилося на поведінці вкладників, і з січня 2005 року нетто-приплив клієнтських вкладів відновився. Тимчасові обмеження на банківські та валютні операції, встановлені НБУ в період кризи, було знято. Відновлення ліквідності банківської системи дозволило низці банків достроково погасити стабілізаційні кредити, надані НБУ в розпал кризи», — йдеться у звіті S&P.

«Проте деякі важливі чинники, які визначають фінансову стабільність окремих банків та банківської галузі в цілому, залишаються невизначеними. Йдеться, по-перше, про наслідки реприватизації та економічних реформ, які стосуються українських корпорацій та фінансово-промислових груп, і, по-друге, про еволюцію системи регулювання банківської діяльності», — підсумувала І.Пєнкіна.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво