Рішення суду про скасування націоналізації Приватбанку непублічне, тому що одіозне

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Рішення суду про скасування націоналізації Приватбанку непублічне, тому що одіозне Вишенькою на торті стало рішення про те, що націоналізація була "конфіскацією акцій у приватної особи"
Суд впевнений, що діагностику капіталу банку повинен здійснювати не НБУ, а зовнішній аудитор.

Саме рішення Окружного адміністративного суду про незаконність націоналізації Приватбанку досі не оприлюднено, але в ZN.UA його бачили і навіть тримали в руках.

Крім іншого, суд вважає, що рішення НБУ про націоналізацію банку незаконне, тому що звіт про позапланову перевірку банку на момент націоналізації не був належно оформлений. Абсурд? Звичайно, адже одна з головних функцій регулятора - це нагляд, причому щоденний і безвиїзний. Закон визначає конкретні критерії, якими повинен керуватися регулятор, і, звичайно ж, серед них ви не знайдете "належно оформлених результатів перевірки", але навіть якщо б він був, регулятор може керуватися результатами попередніх перевірок, тих самих, на підставі яких Приватбанку був запропонований план оздоровлення.

А ще суд впевнений, що діагностику капіталу банку повинен здійснювати не НБУ, а зовнішній аудитор, по суті, відбираючи у контролюючого банківський сектор органу його прямий обов'язок. Після чого колегія суддів визначила, чи правильно була проведена оцінка кредитного ризику у банку (хоча це навіть не предмет розгляду), і прийшла до приголомшливого висновку: резерви під кредити банк формувати і не повинен, адже це були нові позики.

Вишенькою на торті стало рішення про те, що націоналізація була "конфіскацією акцій у приватної особи", а лист колишніх власників уряду з проханням про націоналізацію було написано "під політичним тиском". Причому суд виніс таке рішення на підставі заяви позивача і вирішив, що цього досить.

Читайте також: У понеділок Верховний суд може прийняти рішення не тільки на користь Суркісів, але і Коломойського

Є мільйон причин, чому Приватбанк не можна повертати колишнім власникам, але головна одна - це буде визнання повної неспроможності української держави і чинної влади. Детальніше про це читайте в статті Юлії Самаєвої "Великий куш у Верховному суді ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі