РФ для будівництва "Північного потоку-2" залучає додаткову техніку

Поділитися
РФ для будівництва "Північного потоку-2" залучає додаткову техніку © gazeta.ru
У РФ вирішили прискорити будівництво газопроводу.

В РФ дозволили додати в список кораблів, які ведуть будівництво газопроводу більше двох десятків іноземних судів різного призначення, від землесосів до якорезаводчиков. Про це повідомляє РБК.

Глава уряду Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження про розширення переліку суден, допущених до участі в будівництві морської частини газопроводу "Північний потік-2".

Згідно з документом прикордонний і митний контроль цих судів повинні проводитись безпосередньо в місцях проведення робіт, без заходу в російські порти.

У пояснювальній записці до розпорядження, проект якого був підготовлений Мінтрансом РФ, необхідність такого порядку пояснюється характером організації робіт по днопоглибленню та зворотній засипці траншей", куди вкладаються труби.

У квітні 2019 року до участі в будівництві газопроводу було допущено кілька десятків суден, що ходять під прапорами інших держав (в основному Норвегії, Кіпру та ін). Зараз в цілях своєчасного завершення робіт за проектом до списку додали ще 23 судна, у тому числі два під російським прапором - буксир Argo і трубоукладальну баржу Fortuna.

Більшість решти (12 з 21) ходить під прапором Нідерландів, крім того, у списку є судна під прапорами Кіпру, Іспанії, Бельгії, Фінляндії і Великобританії. Призначення доданих до списку судів різне: серед них чотири трюмних землесоса, призначених для проведення днопоглиблювальних робіт, а також буксири, транспорти, камнеукладачі, якорезаводчики, грунтовідвізні баржі, суду постачання і так далі.

Раніше, 21 травня, міністр енергетики США Рік Перрі за підсумками зустрічі з Зеленським анонсував санкції США проти "Північного потоку-2" і заявив про розробку в Конгресі відповідного законопроекту.

Нагадаємо, 15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Докладніше про рішення щодо "Північного потоку-2" читайте у статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі