Reuters: Курс гривні впаде на тлі зниження припливу доларів і дефіциту торгового балансу

Поділитися
Reuters: Курс гривні впаде на тлі зниження припливу доларів і дефіциту торгового балансу
Аналітики кажуть, що через пів року за один долар даватимуть майже 28 гривень.

Курс гривні, яка з початку року збільшилась на 9% через приплив іноземного капіталу в облігації України, скоро знизиться через очікуване скорочення припливу іноземних грошей і широкого торгового дефіциту, повідомляє в четвер агентство Reuters.

Наголошується, що українські аналітики бачать, що гривня буде в середньому коштувати 27,0 за один долар через три місяці і 27,90 через шість місяців порівняно з поточним рівнем у 25,42.

"Зміцнення не є результатом структурних змін в економіці, коли ми починаємо більше експортувати і менше імпортувати або коли ми суттєво змінюємо інвестиційний клімат, що привертає прямі інвестиції", - сказав Сергій Фурса з Dragon Capital.

Це результат припливу портфельних інвесторів, який "не є стійкою тенденцією, рано чи пізно він закінчиться і гривні доведеться повернутися в свій звичайний стан".

Аналітики прогнозують дефіцит поточного рахунку в Україні на рівні 4,1 млрд доларів в 2019 році і 5,1 млрд доларів в 2020 році порівняно з 4,3 млрд доларів в 2018 році, в той час як економічне зростання сповільниться до 2,9% цього року і 3% у наступному році після 3,3% в минулому році.

Нерезиденти з початку року інвестували 3 мільярди доларів в українські державні облігації, які пропонували прибутковість в 16-18% на тлі річної інфляції в близько 9%.

Гривня показала кращі результати в червні-липні, додавши 7,1%, коли іноземці збільшили свої інвестиції і купили місцеві цінні папери на суму 1,8 мільярда доларів.

Попит на гривневі облігації був викликаний оптимізмом інвесторів після президентських виборів і після того, як 27 травня міжнародний центральний депозитарій Clearstream підключив український ринок до своєї мережі, надавши нерезидентам легкий і швидкий доступ для покупки внутрішнього боргу України.

Аналітики кажуть, що не очікують такого істотного припливу в останні п'ять місяців року, тому що Міністерство фінансів скоротить обсяг нових випусків облігацій, щоб уникнути перевищення ліміту боргу, затвердженого парламентом.

Імпортери звичайно збільшують свій сезонний попит на долари, головним чином, для придбання більшої кількості енергоресурсів перед холодним сезоном.

В 2018 році гривня почала слабшати в серпні і втратила 5,4% до 1 вересня.

На курс гривні також впливатимуть майбутні відносини з МВФ. При цьому експерти вважають, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах восени не дозволить країні виконати умови Міжнародного валютного фонду в 2019 році, а отже й отримати транш за програмою stand-by.

Докладніше про ризики для фінансового сектора в 2019 році читайте у статті Марії Репко "Сім завдань для НБУ, або Чого чекати в 2019 році від політики у фінансовому секторі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі