Регулятор змінив правила випуску та використання банками платіжних карток - Економіка - dt.ua

Регулятор змінив правила випуску та використання банками платіжних карток

10 грудня, 2019, 15:10 Роздрукувати

У оновленому порядку з емісії платіжних карток переглянуті права учасників операцій.

© Катерина Рожкова / Facebook

Національний банк України удосконалив порядок здійснення банками емісії платіжних карток та операцій з їх використанням. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

"Оновлений порядок враховує сучасні тенденції на фінансовому ринку і міжнародну практику здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів", - йдеться в повідомленні.

При цьому НБУ: нормував порядок використання користувачем платіжного додатка і діяльність інформаційно-технічного посередника, передбачив право фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, використовувати корпоративну платіжну картку.

Також Нацбанк передбачив право емітувати до рахунку, відкритого на ім'я фізичної особи, визнаної судом недієздатною, електронний платіжний засіб на ім'я законного представника цієї фізичної особи.

Крім цього, регулятор надав право банку передавати користувачеві платіжну картку через свого агента, якому надано право здійснювати ідентифікацію/верифікацію клієнтів.

Крім того, НБУ визначив обов'язок банку передбачати порядок видачі/передачі електронного платіжного засобу користувача в договорі з клієнтом.

Читайте також: Кількість безконтактних карток в Україні з початку року зросла 70%

"Національний банк очікує, що введення таких вимог спонукатиме банки вдосконалювати рівень обслуговування користувачів, сприяти посиленню захисту прав користувачів і зростання їх довіри до використання електронних платіжних засобів", - заявили в прес-службі.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >