Новини економіки - Реформа Держрезерву з створенням холдингу і подальшою приватизацією є несвоєчасною – експерт - Новини економіки. Огляди економічної ситуації в Україні та світі. - dt.ua

Реформа Держрезерву з створенням холдингу і подальшою приватизацією є несвоєчасною – експерт

12 жовтня, 2017, 12:05 Роздрукувати

Держрезерв володіє запасами, скористатися якими проблематично.

Реформа Держрезерву вимагає коректив

Влада часто забуває про функції Державного резерву, який володіє цінними запасами, необхідними при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та реабілітації воїнів АТО. Причина – необхідність узгоджувати всі дії Мінекономрозвитку. Про це у своїй статті для DT.UA пише Євген Барах, перший заступник голови Державного агентства резерву України.

"Сьогодні у Держрезерві є товари медичного призначення, які могли б бути доступними лікарням, — їх можна було б передати обласним адміністраціям для реабілітації воїнів АТО. Але внаслідок того, що будь-яку операційну діяльність необхідно погоджувати у Мінекономрозвитку, це тягне за собою втрату часу і, як наслідок, несвоєчасне прийняття рішень. Тому у цьому випадку, наприклад, питання не вирішується вже кілька років, бо немає потрібного рішення Кабінету міністрів. І це тоді, коли Держрезерв міг би працювати разом із волонтерами та підтверджувати, що держава бере участь у вирішенні цих питань", - пише автор.

При цьому орієнтиром для стратегії розвитку Держрезерву обрана приватизація.

"Повернемося до фундаментального питання — про стратегію Держрезерву. Сьогодні, коли у країні АТО, замість того, щоб визначати номенклатуру, ми говоримо про необхідність об'єднання всіх державних підприємств структури Держрезерву в єдиний холдинг. Але ж холдинг передбачає створення акціонерного товариства. А акціонерне товариство створюється для того, щоб залучати приватний капітал. Відповідно, йдеться про приватизацію. Та чи актуальною є тема приватизації сьогодні, в умовах воєнних дій? І якою буде вартість цих активів, навіть якщо допустити думку, що уряд погодиться на створення холдингу, об'єднання цих активів та їхній продаж приватній особі? І взагалі чи властива для Державного резерву функція підготовки підприємств до проведення IPO та залучення незалежних аудиторських компаній для оцінки активів з метою подальшого виведення цих підприємств на IPO? Мені здається, що сьогодні навряд чи", - вважає автор.

Необхідно переглянути стратегію Держрезерву.

"Тому для недопущення ситуації, коли генератори для мирного населення, що постраждало від ведення бойових дій, постачають волонтери, а не Держрезерв, маємо терміново знайти рішення, що ж станеться із Держрезервом: ліквідація чи перетворення на сучасну та ефективну державну агенцію", - нарікає автор.

Читайте також: Держрезерв оприлюднив фінансові результати за 2016 рік

Докладно про можливості Держрезерву та перспективи його розвитку читайте у статті Євгена Бараха "Держрезерв Шредінгера. Чому агентство резерву перестала виконувати свої функції?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 22 вересня-28 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >