Новини економіки - Рахунки Артемсолі арештовані - Економіка - dt.ua

Рахунки "Артемсолі" арештовані

3 листопада, 2017, 16:10 Роздрукувати

Держпідприємство може зупинити роботу.

Перспективи «Артемсолі» туманні © Новости Донбасса

Рахунку державного соледобувного підприємства "Артемсіль" вчора, 2 листопада, були арештовані, робота підприємства може бути паралізована. Про це йдеться в повідомленні держпідприємства.

Наголошується, арешт проведено в рамках виконавчого виробництва на стягнення з ДП "Артемсіль" 70,5 млн грн штрафних санкцій внаслідок порушення умов договору з КПВІ "Пам'ять" в період 2014-2015 рр.

"На даний момент виконавча служба не повідомила належним чином ДП "Артемсіль" про відкриття виконавчого провадження, що є порушенням ст. 28 закону України та ст. 19 Конституції України. Згідно отриманої вчора ввечері інформації з банків, які обслуговують рахунки підприємства, відкрито виконавче провадження про примусове виконання та винесено постанову про арешт майна ДП "Артемсіль", - йдеться в прес-релізі.

Таким чином, у результаті судових позовів між КПВІ "Пам'ять" і "Артемсолью", держпідприємство має виплатити штраф у сумі 63,95 млн грн., судовий збір - 172,5 тис. грн та виконавчий збір - 6,4 млн грн. У свою чергу, "Артемсіль" звернулось з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України на винесені судові рішення.

Спірний договір про пуско-налагоджувальних роботах між КПВІ "Пам'ять" і "Артемсіль" був укладений 28 жовтня 2005 року на термін більш ніж 11 років. На момент укладення в договорі встановлена орієнтовна сума - 16,06 млн грн, яка 20 червня 2014 року збільшена до 63,95 млн грн. Згідно з умовами договору, в результаті порушення у 2014 -2015 рр. державним підприємством своїх зобов'язань стало можливим стягнення з підприємства 63,95 млн грн.

"Артемсіль" доводила в суді, що вказаний договір суперечить інтересам держави, не відповідає економічній меті господарської діяльності держпідприємства, укладений з конфліктом інтересів (з метою створення штучної заборгованості перед ДП КПВІ "Пам'ять"), в порушення антикорупційного законодавства. Підписання договору та додатків, протоколів до нього здійснювалося особами, які пов'язані між собою корпоративними інтересами і родинними зв'язками, що може вказувати на їх особисту зацікавленість.

В держкомпанії зазначили, що в разі списання з рахунків ДП вищевказаних штрафних санкцій може бути поставлено під загрозу виконання соціальних зобов'язань. Тим не менш керівництвом підприємства вживаються заходи, спрямовані на своєчасну виплату працівникам "Артемсолі" заробітної плати та виконання всіх фінансових зобов'язань.

ДП "Артемсіль" - найбільше підприємство з видобутку та реалізації кухонної солі на території Центральної та Східної Європи. Підприємство експортує продукцію в 19 країн. Близько 35% продукції компанії реалізується в Україні, а решта – за кордон.

Читайте також: Лише одна з чотирьох вимог МВФ відповідає інтересам України – Гриценко

Нагадаємо, що в травні Росія скасувала ембарго на українську сіль.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >