Кредити в Україні - Рада схвалила в першому читанні законопроект про відновлення кредитування - Новини економіки. Огляди економічної ситуації в Україні та світі. - dt.ua

Рада схвалила в першому читанні законопроект про відновлення кредитування

17 травня, 14:26 Роздрукувати

Більше половини кредитів в Україні – проблемні, боржники ухиляються від виконання своїх зобов'язань.

Депутати хочуть відновити кредитування © Василь Артюшенко, DT.UA

Верховна Рада прийняла у повторному першому читанні законопроект "про відновлення кредитування". Проект закону №6027-д за основу підтримали 237 народних депутатів. Метою законопроекту є стимулювання активного використання кредитування як фінансового інструменту і зниження вартості кредитних ресурсів.

Як зазначив голова Національного банку України НБУ Яків Смолій на засіданні парламенту, "повноцінне відновлення кредитування блокується низкою прогалин у законодавстві, що знижує ефективність діяльності банківського сектора".

У числі пропусків він вказав: неефективний інститут поруки та поширені схеми ухилення від виконання своїх зобов'язань за договором поруки шляхом ліквідації юридичної особи-боржника, складний і ризикований механізм визначення і зміни процентної ставки, неефективний механізм позасудового врегулювання питання боргових зобов'язань.

Перший заступник голови комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко нагадав про те, що 55% усього кредитного портфеля банків країни – проблемні кредити.

"Тобто більше 90 днів ці кредити не обслуговуються, не виплачуються відсотки, не оплачуються зобов'язання, не погашається тіло кредиту. Через це в банках скорочується грошова маса, а значить – страждають вкладники. Ці боржники, яких більше половини, шукають будь-які прогалини в законодавстві, щоб уникнути відповідальності за невиконання зобов'язань перед банком", - сказав він.

Проектом пропонується усунути схеми незаконного виведення майна з-під обтяження кредитора; спростити процес і зменшити витрати боржників і кредиторів при врегулюванні боргу за рахунок вдосконалення позасудових інструментів.

Документом уточнена норма про доступ банків до Державного реєстру актів цивільного стану. Пропонується надавати такий доступ при наявності письмової згоди фізичної особи, якої стосуються відомості, зазначені в актових записах.

Читайте також: Рада прийняла закон про номінального утримувача цінних паперів

Детальніше про проблеми кредитування в Україні читайте в матеріалі Антоніни Дешко "Трансформації банківського сектора та відновлення кредитування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 13 жовтня-19 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >